כל הסימנים מראים שהולכת להיות מחר (ראשון) בקבינט הקורונה התנגשות בין עמדת משרד הבריאות ורה"מ נתניהו ועמדת כחול לבן וגנץ. במשרד הבריאות יבקשו לעכב את פתיחת המשק, ואילו כחול לבן צפויים להתנגד ולדרוש לפתוח באופן הדרגתי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בצל הירידה בנתוני התחלואה, במשרד הבריאות ערכו מספר התייעצויות לאורך סוף השבוע ובכירי המשרד עדיין עומדים על דעתם שפתיחת המשק, תחת התו הירוק, לא תקרה לפני 23 בפברואר, כלומר עוד 10 ימים. מנגד, בכחול לבן טוענים שמספר המתחסנים והמחלימים ביחד מגיע לכ-3 מיליון איש, כך שאפשר להתחיל לפתוח את המשק, לפחות בצורה הדרגתית את הקניונים והמסחר.

בכירים במשרד הבריאות הגיבו לטענות הללו  ואמרו ל-N12: "הקרב בקבינט מחר יהיה בין מלאי החורף בחנויות לבין בריאות הציבור, נקווה שבריאות הציבור תנצח". בכחול לבן השיבו: "בריאות הציבור זה משהו הרבה יותר רחב – לא נאפשר שיאשימו אותנו בעלייה בתחלואה".

בעוד פחות משבועיים יחול חג פורים, ובמשרד הבריאות החלו לחשוב כיצד להיערך אליו. בין הרעיונות שעלו ונפסלו: לאסור נוכחות בבית של אדם זר ולמנוע כניסה לבתי הספר. ככל הנראה לבסוף ימליצו לחגוג את החג במחיצת המשפחה הגרעינים, לצד איסור על התקהלויות וחגיגות.

בכיר במשרד הבריאות אמר ל-N12 כי הדאגה האמיתית היא מפני אירועי "הטישים" והחגיגות ההמוניות במגזר החרדי. לדבריו, הם זוכרים מה שהיה בחג פורים בשנה שעברה, את מה שהיה בפסח ובחגים האחרונים - וזו הדאגה העיקרית.

4,595 נדבקים חדשים בקורונה ביממה האחרונה, כך על פי נתוני משרד הבריאות שהתפרסמו הערב. שיעור הבדיקות החיוביות: 7.1%. מספר החולים שבמצב קשה ממשיך לרדת ועומד כעת על 992, מתוכם 388 במצב קריטי ו-296 מונשמים. מאז אתמול בבוקר, מספר המתים עלה ב-54 ובסך הכל עומד כעת על 5,340.