אירוע כמעט חסר תקדים: כחלק מהניסיון לבלום את יבוא המוטציות החדשות לישראל, נמל התעופה בן גוריון נסגר אמש (שני) בחצות לתנועת נוסעים למשך שבוע לפחות - כל הטיסות המסחריות הופסקו לחלוטין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשלב הראשון ההנחיה תהיה בתוקף עד ליום ראשון, אבל במשרד הבריאות צופים שהסגירה עלולה להימשך הרבה מעבר. "אני מניחה שזה יהיה כמה שבועות, לפחות חודש. לדעתי", אמרה ד"ר שרון אלרעי-פרייס, הממונה על בריאות הציבור במשרד הבריאות, בדיון בכנסת.

מי שבכל זאת ירצה לטוס, יוכל להגיש בקשה לוועדת חריגים. עם זאת, מי שיקבל אישור לעלות על טיסה לא יוכל למצוא טיסה רגילה כי לא יהיו כאלה. האלטרנטיבה היחידה, מופרכת ככל שהיא תישמע, תהיה מטוס פרטי ובחברות ההשכרה כבר נערים לגל ביקושים ממי שיוכל להרשות את זה לעצמו בלית ברירה.

פרויקטור הקורונה נחמן אש (צילום: לע"מ)
הפרויקטור אש: לא בטוח שזה הסגר האחרון | צילום: לע"מ

"כרגע אין כל כך זמינות למטוסים פרטיים בגלל הביקוש", אומר ל-N12 ניר ברונשטיין, מנכ"ל חברה שמשכירה מטוסים פרטיים. "מבחינת עלות, זה מתחיל מ-3,500 דולר ומעלה, תלוי איזה מטוס אתה מזמין".

נתב"ג נסגר כדי למנוע ייבוא תחלואה ומוטציות, אבל בינתיים המוטציה הבריטית ממשיכה להשתולל בישראל. הפרויקטור אש הבהיר מוקדם יותר היום בקול רם את שרבים חוששים ממנו, שהסגר הנוכחי לא יהיה האחרון: "כששאלו אותי לפני שבועיים-שלושה אם זה הסגר האחרון אמרתי 'קרוב לוודאי שכן' - היום אני הרבה יותר זהיר".

אם ההחלטה לסגור את נתב"ג הייתה מתקבלת מוקדם יותר אולי האמירה הזאת של הפרויקטור הייתה מתייתרת.