צרפת אמנם רחוקה מלגליזציה, אך היא משיקה ניסוי חדש שמצליח לייצר כותרות בעולם. כ-3,000 מטופלים ייקחו חלק בניסוי חדש, במסגרתו יקבלו קנאביס רפואי בחינם. את המחקר תקיים הסוכנות הלאומית לבטיחות של תרופות ומוצרי בריאות (ANSM) שאחראית  שגיבשה לאחרונה את רשימת חברות הקנאביס שייקחו בו חלק.

מטרת הפרוייקט הוא לקבוע באילו מחלות ובעיות רפואיות הקנאביס הרפואי עשוי לסייע. "רופאים מוסמכים הם אלה שיקבעו מי זקוק למרשם, כמוצא אחרון אחרי שניסו אלטרנטיבות אחרות", תיאר בכלי התקשורת פרופ' ניקולאס אוטייר, ראש תחום פרמקולוגיה בבית חולים קרמונט-פראנד, שמתמחה בכאבים כרוניים. "קנאביס למטרת הקלה על כאבים היא תרופה, לא סם. השאלה של לגליזציה בצרפת לא תגיע לפני 2021, ורק בעקבות המחקר הזה".
החברות שיספקו את את הקנאביס הרפואי נבחרו על ידי ה- ANSM ממוקמות ברחבי העולם – מאוסטרליה ועד לישראל ומבריטניה טעד קנדה ונבחרו כספקיות או כספקיות משנה, במידה ויווצרו חוסרים במלאי. אף אחת מהן, אגב, לא תקבל כסף, עבור הקנאביס שיסופק על ידה, במסגרת המחקר.

המחקר יכלול שימוש במוצרי קנאביס עם רכיבים פעילים מגוונים. כל אחת מהחברות תספק קנאביס, על פי כמות קנבינואידים ספציפית לצורך הניסוי. בין אם מדובר בשמנים המיועדים לצריכה דרך הפה ועשירים יותר ב- CBD או צמחים עשירים יותר ב-THC.