ההפרות במגזר החרדי נמשכות: ישיבה בבני ברק נפתחה היום (חמישי) בניגוד לתקנות הקורונה. לאחר שהמשטרה הגיעה לבצע אכיפה במקום, חלק מתלמידי הישיבה מחו על פעולות האכיפה – והתפתח עימות בינם ובין כוחות שיטור ולוחמי מג"ב שפעלו במקום. בתיעוד נראים השוטרים מנסים לעצור את אחד המתפרעים בעת שההמון מסביב קורא "נאצים, אל תסגרו את הישיבות". 2 שוטרים נפצעו באורח קל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי המשטרה, שוטרים שהגיעו לבצע אכיפה בעיר הבחינו בישיבה שנראתה סגורה. אולם, בדיקה שנעשתה העלתה כי במקום נוכחים עשרות מתקהלים בניגוד להנחיות, תוך סיכון בריאותם. השוטרים הורו על פיזור ההתקהלות ובתגובה התבצרו באי המקום, זרקו אבנים לעבר השוטרים ואל ניידת המשטרה, ובהמשך גם חסמו ציר תנועה.

ילדים בדרך לתלמוד תורה (צילום: החדשות12)
ילדים בדרך לתלמוד תורה, ארכיון | צילום: החדשות12

ההמון שנאסף מסביב ללוחמי המג"ב והשוטרים שהגיעו לאכוף קרא לעברם: "תפסיקו לבוא לישיבות" ו-"לכו לבלפור". גם קריאות כמו "מי שנוגע בתורה מתחרט" ו-"לזרוק ביצים מלמעלה" נשמעו במקום. השוטרים פעלו לפיזור המתקהלים ועצרו 2 חשודים בחשד להפרות הסדר. 

במקביל לאירוע בבני ברק, בעיר אלעד נפתחה היום ישיבה תיכונית ועשרות תלמידים נצפו במקום. בעקבות דיווח במשטרה שוטרים הגיעו למקום כדי לאכוף את ההנחיות וגם שם התפתחה הפגנה אלימה, כשהמוחים זרקו ביצים ומזון על השוטרים. כפי שדיווחנו, גם אתמול ושלשום תועדו הפרות של הנחיות הסגר במגזר החרדי. מתחם של תלמודי תורה בבני ברק נפתח למרות ההנחיות, ובירושלים נעצרו 15 מתפרעים במהומות שפרצו בשל אכיפת הסגר.