בלעדי: נתונים שנחשפו לראשונה הערב (שלישי) במהדורה המרכזית מעידים כי מדינת ישראל הוציאה כמעט חצי מיליארד שקלים על מלוניות המבודדים. הממשלה אמנם החליטה לצמצם את מכסות אישור הכניסה לארץ מהשבוע הבא לאחר שנקבע שמלוניות הקורונה יבוטלו, אך הערב סיכם ראש הממשלה נתניהו עם יו"ר ועדת החוקה של הכנסת שהמלוניות יחזרו לפעול - עד שמשרד הבריאות יציג לכך חלופה.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ראש הממשלה נתניהו שוחח עם יו"ר ועדת החוקה, ח"כ יעקב אשר, והבטיח לו כי משרד הבריאות יציג בימים הקרובים לוועדה תכנית להפעלת חלופות פיקוח על הבידוד הביתי במקום הבידוד במלוניות, וביקש שהוועדה תעניק אורכה נוספת עד להצגת התכנית. ח"כ אשר ענה שזה בדיוק מה שדרשה הוועדה – והוא צפוי לקיים על כך דיון כבר מחר.

מלון מבודדי הקורונה
יותר מ-100 מיליון שקלים על הפעלת 3 מלוניות. רשת "דן"

מנתונים שניתנו לבקשת התנועה לחופש המידע עולה כי המרוויחה הגדולה מהפעלת המלוניות היא רשת "דן", שקיבלה 117 מיליון שקלים על הפעלתן של 3 מלוניות. בסך הכל יצאו מקופת המדינה 412 מיליון שקלים על הפעלת מלונות הקורונה מאז פרוץ המגפה ועד היום.

בתוך כך, נתונים חדשים מעלים לראשונה: יותר מ-4,000 ישראלים נדבקו בקורונה בחודשים דצמבר וינואר כתוצאה מחזרה של אזרחים מחו"ל, כשחובת הבידוד במלוניות עדיין לא נכנסה לתוקפה. בחודשים הללו הגיעו לישראל כ-1,700 חולים – שהדביקו כמעט 3,000 חולים. בסה"כ כמעט 4,500 ישראלים נדבקו כתוצאה מחזרה של ישראלים מחו"ל במהלך החודשים דצמבר וינואר.