נערכים לביטול חובת עטיית המסכות במרחב הציבורי? בתקופה האחרונה ישנה ירידה ניכרת באכיפת אי עטיית מסכות במרחב הציבורי על ידי המשטרה. הסיבה: השוטרים הונחו לא להתרכז באכיפת עטיית המסכות אלא באכיפת הבידוד של הישראלים ששבים מחו"ל. בנוסף, במשרד הבריאות שוקלים ממילא לבטל את חובת עטיית המסכות במרחב הציבורי - וייתכן שזה יקרה כבר בשבועות הקרובים - כך פרסמנו אמש (שני) ב"תוכנית חיסכון". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חלק מבכירי משרד הבריאות מוכנים לשקול את ביטול חובת עטיית המסכות בשל הירידה בתחלואה בקורונה - והדברים הללו קיבלו היום חיזוק בריאיון של ממונה הקורונה, פרופ' נחמן אש ברדיו 103FM, שם אמר כי להערכתו, ביטול החובה לעטות מסכות באוויר הפתוח ייצא לפועל בתוך כמה שבועות. עם זאת, בכירים אחרים במשרד הבריאות מתנגדים לכך בשלב זה. 

קורונה בישראל (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
הרבה פחות דוחות על אי עטיית מסכות במרחב הציבורי | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

עד שתתקבל החלטה בנושא - הנתונים מראים שהמשטרה אכן מחלקת פחות דוחות עקב אי עטיית מסכות. בחודש האחרון, מספר הדוחות על אי עטיית מסיכה ירד ביותר מחצי בהשוואה למספר הדוחות  בחודש שעבר, חודש פברואר. בחודש האחרון חולקו כ-8600 דוחות בלבד, זאת לעומת פברואר שבמהלכו חולקו כ-19 אלף דוחות. 

בקרוב: גם לא מחוסנים יוכלו להיכנס לבריכות ולחדרי הכושר? 

בנוסף, במשרד הבריאות שוקלים לבטל את התו הירוק בבריכות, במתחמי קאונטרי ובחדרי הכושר ולאפשר כניסת ילדים ולא מחוסנים. בימים האחרונים נערך דיון עם בכירי משרד הבריאות ונציגי בתי העסק כדי לבדוק אם ניתן לאפשר במקומות האלה פעילות לפי כללי התו הסגול, כפי שקורה בימים אלה בקניונים. התו הסגול, כאמור, מאפשר כניסה לכולם ומגביל בעיקר את מספר הנכנסים. 

חדר כושר קורונה (צילום: AP)
גם לא מחוסנים יוכלו להיכנס לחדרי הכושר? | צילום: AP

מאז שנפתחו, הבריכות, מתחמי הקאונטרי וחדרי הכושר פועלים על פי מתווה התו הירוק שנועד למחוסנים, מחלימים וילדים שנדרשים לבצע בדיקת קורונה מהירה לפני כניסתם למתחמים. אלא שבשל העלות הגבוהה של הבדיקות המהירות, מרבית בתי העסק לא הפעילו בדיקות מהירות בשטחן - ולכן ילדים למעשה לא יכולים להיכנס למקומות אלה. 

בדיון שנערך עם נציגי חדרי הכושר והבריכות, הם ביקשו ממשרד הבריאות לאפשר להם להכניס ילדים ומבוגרים לא מחוסנים כיוון שהם לא יכולים לממן את הבדיקות המהירות בשל עלותן הגבוהה והלא משתלמת. בכירים  במשרד הבריאות הוסיפו שהם שוקלים בחיוב את הבקשה ושהדבר תלוי בכך שנתוני התחלואה ימשיכו  לרדת גם אחרי החג.