על רקע ההאטה במספר המתחסנים נגד הקורונה ותחילת פעילותו של "התו הירוק", סקר חדש של מכון מדגם שנערך במיוחד עבור המהדורה המרכזית אמש (שלישי) בדק אם יש קשר בין הנטייה הפוליטית (ימין או שמאל) ובין ההחלטה אם להתחסן או לא. והתוצאות, קצת מפתיעות: 50% שמגדירים את עצמם כמרכז-שמאל השיבו כי הם כבר התחסנו בשתי מנות, לעומת 43% שמגדירים את עצמם כימין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסקר גם בדק בקרב כל אלה שהשיבו שלא התחסנו מדוע הם עדיין לא הלכו להתחסן. 28% מהמגדירים את עצמם מרכז-שמאל ו-27% המגדירים את עצמם ימין השיבו שהם מתכוונים להתחסן, 38% מהמרכז-שמאל ו-44% מהימין השיבו הם חוששים מתופעות לוואי של החיסון, ו-32% מהמרכז-שמאל השיבו שהם לא בטוחים ביעילות של החיסון, לעומת 28% מהימין.

עם כניסתו של "התו הירוק" לפעילות, שקובע שרק מי שהתחסן או החלים מקורונה יהיה רשאי להיכנס לאירועי תרבות ופנאי, חדרי כושר וכו', שאלנו את אלה שהשיבו שלא התחסנו - האם כעת הם ילכו להתחסן? 31% השיבו שכן, לעומת 46% שהשיבו שלא.

בחלוקה בין מרכז-שמאל לימין, גם כאן המספרים שונים. אלו שהגדירו את עצמם מרכז-שמאל, 7% מהם השיבו שבטוח שכן, 22% השיבו שהם חושבים שכן, לעומת 26% שהשיבו שהם חושבים שלא ו-17% שהשיבו בטוח שלא.

לעומתם, אלה שהגדירו את עצמם ימין, 12% השיבו שבטוח שכן, 21% השיבו שהם חושבים שכן, לעומת 19% שהשיבו שהם חושבים שלא ו-31% שהשיבו שבטוח שלא.