הסגר ככל הנראה יוארך, אך בפחות משבוע: חילוקי הדעות בין נתניהו לגנץ בנוגע להארכת הסגר מונעים בשלב זה את כינוס ישיבת הממשלה, שבה אמורים השרים להחליט על הארכת הסגר השלישי שאמור להסתיים ביום ראשון הקרוב בחצות. כשישיבה כזו תתכנס - ונתניהו דורש שזה יקרה כבר מחר - במשרד הבריאות ידרשו מהשרים להאריך את הסגר בשבוע, אלא שההערכה היא שהוא יוארך ב-4 ימים בלבד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במערכת הפוליטית מבינים שהארכת הסגר בשבוע נוסף היא בלתי אפשרית ומחפשים נוסחה לפשרה, שככל הנראה תוביל לכך שהוא יוארך בעוד ארבע יממות. אין עדיין הסכמה של כחול לבן לכך עקב כך שהם מתנים את תמיכתם בכך באישור חוק הקנסות, אך נראה שחברי הכנסת של המפלגה לא יוכלו להתנגד להארכה נוספת של הסגר - זאת עקב כך שנתוני התחלואה עדיין לא יורדים באופן משמעותי. 

נתניהו וגנץ בישיבת הממשלה (צילום: AP / FLASH 90, פלאש/90 )
חילוקי הדעות מונעים את כינוס הממשלה בה יוחלט על הארכת הסגר | צילום: AP / FLASH 90, פלאש/90

עד לשלב הזה, עדיין לא רואים ירידה במספר החולים הקשים למרות מבצע החיסונים וגם מקדם ההדבקה שירד מאוד ביחס למה שהיה לפני שבוע, תקוע כבר כמה ימים על 0.9 ולא נרשמת ירידה משמעותית במדד החשוב הזה. בדיונים פנימיים במשרד הבריאות יש תחושת תסכול גדולה שמקורה בכך שבגל התחלואה הזה יש הרבה דברים שהם לא יודעים ולא מצליחים להבין אותם. מומחים אמנם סבורים שבשבוע הבא נתחיל לראות ירידה במספר החולים הקשים - אלא שאותם מומחים אמרו זאת על השבוע הזה - וזה לא קרה. 

 "המוטציה הבריטית משתוללת בעולם, עלינו להבטיח שלא ייכנסו מוטציות חדשות" 

ראש הממשלה נתניהו אמר מוקדם יותר היום (רביעי) שבכוונתו להגיש את הצעת משרד הבריאות להאריך את הסגר להצבעה בישיבת הממשלה, שאמורה להתכנס מחר. "המוטציה הבריטית משתוללת בעולם והיא גם נכנסה לישראל. אנחנו הצלחנו לבלום אותה, אנחנו צריכים להוריד אותה ולהבטיח שלא יכנסו מוטציות חדשות שאנחנו אפילו לא מכירים", אמר נתניהו. 

ראש הממשלה התייחס לשתי פעולות שעל ישראל לבצע כדי להתגונן מפני המוטציות החדשות. לדבריו, הפעולה הראשונה שצריך לעשות היא סגר. "אני אכנס מחר את הממשלה ואני אעביר את הצעת משרד הבריאות לממשלה להארכת הסגר - נחליט לפי רמת התחלואה כמה זמן", אמר.

אכיפת הסגר השלישי בסופ"ש (צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש/90 )
במשרד הבריאות מבקשים להאריך את הסגר בשבוע | צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש/90

"הדבר השני", הוסיף רה"מ, "אנחנו נאריך את איטום הגבולות שלנו. אנחנו הראשונים בעולם לסגור את הגבולות ולא לאפשר לשום טיסות מסחריות להיכנס למדינת ישראל. אני אוסיף לכך עכשיו את ניתוק הגישות היבשתיות כולל כבישי הירדן". 

על רקע התחלואה הגוברת בבתי החולים, גם שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הביע תמיכה בהארכת הסגר: "ביקשתי מראש הממשלה לכנס את הממשלה כדי לדבר על הארכת הסגר. אנחנו לא יכולים להפקיר את הצוותים הרפואיים שלנו בבתי החולים עם כמעט 1,200 חולים קשים וכ-300 מונשמים וחולים במצב קריטי. לצאת במצב הזה מהסגר זאת הפקרות ממש. אנחנו צריכים להמשיך בצעדי הריסון כדי לאפשר את הירידה בתחלואה".