מוקדם יותר היום ערך משרד הבריאות ביקורת באטליז של השף טום אביב: "טריגר וטום בוצ'ר שופ" אשר נמצא בשרונה מרקט בתל אביב. על פי ההודעה שפרסם המשרד, במהלך הביקורת נמצאו במקום ליקויים תברואתיים חריפים וכן נמצאו מוצרי בקר פגי תוקף וכאלה שאינם ראויים למאכל אדם.

 

טום אביב על המשבר בעקבות הקורונה (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
מתוך "חדשות הבוקר" עם נסלי ברדה | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

לפי הודעת משרד הבריאות במהלך הביקורת באטליז שבו שותף אביב יחד עם הקצב שגיא טריגר, הושמדו 1100 קילוגרמים של מוצרי בקר שונים שנמצאו באטליז. 

לבד מהמבורגריית פאט קאו והקצבייה בה הוא שותף בשרונה מרקט, אביב הוא הבעלים גם של מסעדת קוקו במבינו במרכז תל אביב וכן של מסעדת ג'נגו במתחם הרובע בראשון לציון. 

ממשרד הבריאות נמסר: "ביום שני, ה- 11/01/2021 נערכה ביקורת על ידי נציגי השירות הווטרינרי העירוני ומטה היחידה הווטרינרית במשרד הבריאות באטליז "טריגר וטום בוצ'ר שופ" ברחוב קלמן מגן 3, בקניון שרונה בתל-אביב. במהלך הביקורת נמצאו במקום ליקויים תברואתיים חריפים וכן נמצאו מוצרי בקר פגי תוקף ומוצרי בקר בעלי שינויים אורגנולפטיים חריפים שאינם ראויים למאכל אדם. הטיפול במוצרי בקר, דגים ועופות, אחסונם ושיווקם ללא התנאים הנדרשים בחקיקה וללא עקיבות עלול להזיק לבריאות הציבור. בהוראת הרופא הווטרינר הרשותי ובסיוע עיריית תל אביב-יפו הושמדו כ- 1100 ק"ג מוצרי בקר שונים. משרד הבריאות ימשיך לנקוט בצעדי אכיפה כנגד עסק המזון".

מקצביית טריגר & טום נמסר כי: ״בשעת משבר קשה כזו כאשר נסגרו כבר כ-5000 מסעדות החליט משרד הבריאות להתנכל למסעדות שעדיין מצליחות לשרוד ולחפש אותן בציציות. הקצבייה רוכשת את הבשר שלה משני ספקים בלבד ויודעת בדיוק את כל שרשרת האספקה של הבשר, יש באמתחתנו את כל הרישיונות והתעודות הוטרינריות על פי דרישות משרד הבריאות. כל מה שנעשה הוא אריזה של הבשר בוואקום זאת על מנת לשמור אותו בצורה נאותה. אנו לוקחים בצורה רצינית את הערות משרד הבריאות ונפעל בהתאם״.