אסון כפול בגלבוע - גבר ואימו חלו בקורונה ומתו בהפרש של יומיים: אמש (שלישי) הלך לעולמו מוסטפא חוסני חלף בן ה-37 תושב הכפר מוקייבלה שבצפון הארץ. אימו, יוסרה בת ה-66, נדבקה בקורונה גם כן ומתה יומיים לפניו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שלשום צעירה בת 23 מתה מסיבוכים של הנגיף, שלושה שבועות אחרי שילדה. הצעירה, שורוק ג'ובראן מג'סר א-זרקא, נדבקה בנגיף בעת שהייתה בהיריון, ואושפזה במשך שבועות בבית החולים הלל יפה בחדרה. לפני שהלכה לעולמה היא לא יכלה לראות את הבת שלה. בבית החולים ציינו כי מצבה של התינוקת מוגדר טוב.

ג'ובראן הלכה לעולמה שבועיים לאחר אחותה, אמנה קהואג'י בת ה-31, לאחר שנדבקה בקורונה. גם היא מתה שבוע אחרי שילדה את בנה הראשון עדל. היא ילדה בבית החולים מאיר בכפר סבא ושוחררה לאחר כמה ימים במצב טוב, אך לאחר כיומיים מתה בביתה.

האחיות שמתו מסיבוכי קורונה‎ (צילום: באדיבות אתר אלחמרא)
האחיות שמתו מסיבוכי קורונה‎ | צילום: באדיבות אתר אלחמרא

"כל הזמן אנחנו אומרים כמה חשוב שנשים בהיריון יתחסנו, ומדובר בטרגדיה משפחתית קשה", אמר ל-N12 מועאויה כבהא ממשרד הבריאות, שמטפל בקורונה בחברה הערבית. "אנחנו שוב קוראים לנשים בהיריון, בחברה הערבית ובכלל - ללכת להתחסן".

הנתונים המעודכנים של משרד הבריאות מצביעים על המשך ירידה במספר הנדבקים. 2,104 אובחנו אתמול כחיוביים לנגיף, ושיעור החיוביים מוסיף להיות נמוך ועומד על 2.4%.