משה חרזי בן ה-47 מתל אביב, שאובחן כחולה קורונה, מת אמש (שבת) במחלקת טיפול נמרץ קורונה בבית החולים איכילוב בתל אביב לאחר שמכונת ההנשמה שלו התנתקה לכמה דקות, והצוות הרפואי שקרס תחת העומס לא שם לב. באיכילוב אישרו את הפרטים, מסרו שהם מתחקרים את שרשרת האירועים שהביאה לתוצאה הקשה והחליטו על צמצום פעילות לטובת תגבור צוותי הקורונה. חרזי, שהיה עובד אגף התברואה של עיריית תל אביב-יפו, הותיר אחריו אישה וחמישה ילדים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התקלה החמורה אירעה לאחר שמכונת ההנשמה שאליה היה מחובר החולה הפסיקה לפעול. אם דבר כזה קורה, יש התרעות קוליות, צפצופים ואזעקות שנשמעות בכל המחלקה. עם זאת, מסיבה שטרם התבררה, במשך דקות ארוכות הצוות הרפואי לא הגיע למטופל ולמרבה הצער הוא נפטר.

מחלקת הקורונה בבית החולים איכילוב (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)
מחלקת הקורונה בבית החולים איכילוב | צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

ייתכן מאוד שהסיבה לכך היא העומס במחלקות הקורונה שהולך וגובר בימים האחרונים - עומס שמקשה על הצוותים המותשים משלושה גלי תחלואה לעמוד במשימות הרבות שמוטלות עליהם.

ביממה האחרונה אובחנו 8,013 נדבקים חדשים ושיעור הבדיקות החיוביות עלה ל-8.6%. מצבם של 1,082 חולים מוגדר קשה, מתוכם 247 מונשמים. 74 בני אדם מתו מקורונה במהלך סוף השבוע. בכך עלה מניין המתים בישראל מפרוץ המגפה ל-3,943 בני אדם.

 

מבית החולים איכילוב נמסר: "גבר בן 47, חולה קורונה עם מחלות רקע רבות, אושפז במחלקת טיפול נמרץ קורונה במצב קשה. מצבו הידרדר במהלך בשעות הצהריים למצב של החייאה ראשונית וחרף מאמצי הרופאים הוא נפטר כעבור מספר שעות".

"בתחקיר ראשוני שקיימה במהלך השבת הנהלת בית החולים עלה שצינור ההנשמה נתלש ממקומו, אולם נוכח ריבוי התראות בו-זמניות בטיפול הנמרץ הצוות שהיה עסוק במענה להתראות חירום בחולים אחרים הצליח להתפנות ולזהות זאת רק לאחר מספר דקות".

עוד מסרו באיכילוב: "מדובר במחלקה מצטיינת שמטפלת בחולי קורונה במצב קריטי. הנהלת בית החולים מגבה את עבודת הצוות המסור שעובדים ימים ולילות למען טיפול בחולי הקורונה הקשים ביותר. אנו חווים עומס כבד שמאתגר את הצוות. נוכח העומס הכבד והעלייה בתחלואה, הנהלת בית החולים החליטה על הפחתת מיטות וצמצום מידתי של הפעילות לטובת תגבור נוסף של צוותים למען טיפול בחולי הקורונה".