משתמשים באפליקציית "רמזור" של משרד הבריאות שבאמצעותה ניתן להנפיק תו ירוק, דיווחו הבוקר (ראשון) על תקלות בהרצת האפליקציה. גם אמש, מתחסנים שניסו להנפיק טופס נתקלו בהודעה הבאה: "אוי, משהו השתבש. שווה לנסות שוב בעוד כמה דקות". לאחר שורת תקלות, במשרד הבריאות הבהירו: תעודת מתחסן משמשת כתו ירוק בתקופת ההרצה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבות נוספות ב-N12:

רותם, בן 30 ממרכז הארץ, קיבל את המנה השנייה לחיסון לפני שלושה שבועות וניסה להנפיק אמש תו ירוק: "עשרות פעמים נכנסתי לאפליקציית הרמזור וניסיתי להוציא אישור מתחסן. מחר אני אמור ללכת לחדר הכושר וכרגע עוד לא הצלחתי להשיג תו ירוק ואני לא יודע מה אני אמור לעשות. משרד הבריאות היה יכול להיערך כבר לפני כמה שבועות ולבדוק את אפקטיביות האפליקציה. לא ייתכן שדווקא ברגע האמת האפליקציה קורסת". 

שגיאה באפליקציית הרמזור
שגיאה באפליקציית הרמזור

ציון ציפריס, בן 66 מיקנעם, עשה את החיסון השני לפני יותר מחודש. בשיחה עם N12 סיפר: "הערב ניסיתי כמה פעמים להפיק את תעודת מתחסן ובכל פעם נתקלתי בהודעה שמשהו השתבש. לאחר כמה ניסיונות והמתנה ארוכה הצלחתי להגיע ליעד. נראה שהשרתים של משרד הבריאות לא מספיק חזקים והם אינם ערוכים לקבל מספר גדול כזה של פונים. יש לי הבנה במקצוע המחשבים ולכן ברור לי שאם היו נערכים מראש עם שרתים מתאימים - לא היו מגיעים למצב של קריסה".  

במשרד הבריאות התייחסו לדיווחים על התקלות וציינו כי "ישנם עומסים כבדים על השירות בהנפקת תו ירוק, ולפיכך ייתכנו קשיים כאלה ואחרים. יחד עם זאת, מרבית הבקשות מסתיימות בהצלחה ועשרות אלפי אנשים כבר קיבלו תו ירוק, בנוסף לתעודות המתחסן והמחלים אשר ברשותם".

עוד ציינו במשרד הבריאות כי "במהלך תקופת ההרצה להנפקת תו ירוק, בשבועיים הקרובים - ניתן להשתמש בתעודות המתחסן הקיימות אשר הונפקו זה מכבר, כמעט לכל אוכלוסיית הזכאים".

אישור מעבר (צילום: N12)
התו הירוק | צילום: N12

במסיבת עיתונאים עם השקת התו הירוק אמר שר הבריאות יולי אדלשטיין: "בשבועיים הקרובים נהיה בהרצה של התו הירוק ולא הכול יילך חלק. פה ושם יהיו תקלות טכניות - אנא אל תעשו פיל מזבוב והתאזרו בסבלנות".