פרסום ראשון: נתוני התחלואה ממשיכים להיות גבוהים, ובמשרד הבריאות שוקלים לשנות את מדיניות הפטורים מבידוד. על הפרק: פטור מבידוד למתחסנים ומחלימים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

למרות הסגר ולמרות מבצע החיסונים הנרחב, נתוני התחלואה עדיין לא יורדים. לפי המדיניות כעת, למי שהתחסן או החלים יש פטור מחובת בידוד בעקבות מגע עם חולה מאומת או חזרה מחו"ל. במשרד שוקלים לשנות את ההנחיות, זאת בגלל שלמרות שהנוגדנים בגופו של המתחסן/המחלים מונעים ממנו מלהידבק, הוא עלול לשאת את הנגיף בדרכי הנשימה שלו ולהדביק אחרים.

במשרד הבריאות חוששים מכל מקור נוסף של הדבקה, שיכול רק להביא לעומס גדול יותר של חולים בבתי החולים. לכן, בימים הקרובים צפוי להתקיים דיון שבו ייתכן ויחליטו לבטל את ההטבה של הפטור מבידוד למתחסנים ומחלימים.

מחר (ראשון) ישראל צפויה לעבור את קו ה-3 מיליון מתחסנים במנה ראשונה נגד נגיף הקורונה. בריאיון לחדשות סוף השבוע, פרופ' ערן סגל ממכון ויצמן הסביר כי הנתונים דווקא מלמדים על ירידה של 49% במספר החולים המאומתים מעל גיל 60 בערים שבהן התחסנו הכי הרבה, לעומת 17% בערים בהן התחסנו הכי פחות.

לדבריו, "אפשר לראות גרף שמראה שמאז תחילת הסגר, מועד שבו כבר עבר מספיק זמן מהחיסון הראשון, בעשרת הערים שהתחסנו הכי הרבה, אם מסתכלים על גילאי 60 ומעלה, רואים כבר ירידה של כ-50% במספר המאומתים".