אחרי הביקורת: הביקור של מנכ"ל פייזר העולמית אלברט בורלא בשבוע הבא בישראל - נדחה למועד בלתי ידוע. על פי התוכנית המקורית, בורלא היה צריך לנחות בארץ ביום שני הקרוב, כשבועיים לפני הבחירות, אך מסיבות שעדיין לא פורסמו הביקור בוטל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עקב הסמיכות של מועד הביקור המתוכנן ליום הבחירות, תנועת "אחריות לאומית" פנתה בתחילת השבוע ליועמ"ש וקראה לו לפעול לביטול את הביקור מחשש לתעמולת בחירות אסורה. במכתב שנשלח לרה"מ בנימין נתניהו, שר הבריאות יולי אדלשטיין, מבקר המדינה מתניהו אנגלמן והיועמ"ש אביחי מנדלבליט, נכתב כי הביקור המתוכנן של מנכ"ל פייזר "ימים ספורים טרם הבחירות לכנסת ה-24, הוא תעמולת בחירות אסורה ופלילית לכאורה, וזאת בשל שימוש אסור בנכס לא מוחשי של גוף מבוקר (משרד הבריאות)".

בתנועת "אחריות לאומית" דרשו לדחות את הביקור למועד שלאחר הבחירות, או לכל הפחות לדאוג שהביקור של בורלא בארץ "לא יכלול פגישות, צילומים, מסיבות עיתונאים/הצהרות לתקשורת עם מתמודדים לבחירות לכנסת ה-24".

עו"ד אושי אלמליח, מנכ"ל התנועה, בירך "על ההחלטה הנכונה והמושכלת של מנכ"ל פייזר שלא לקחת חלק בתעמולה אסורה ולא להגיע לישראל בעת הזו". לדבריו, "היחיד שאשם בביטול הביקור הוא ראש הממשלה נתניהו, שפעל להביא את מנכ"ל פייזר שבועיים לפני הבחירות, כניצב בתעמולת הבחירות האישית שלו, בדרך של מחטף תעמולתי פגום ואסור. טוב שמעשה שכזה נחסך מהדמוקרטיה הישראלית. אחריות לאומית תקדם בברכה את הגעתו של מנכ"ל פייזר לאחר מועד הבחירות ומביעה הערכה רבה לתרומתה הגדולה של פייזר לחיסונם של אזרחי ישראל".

כשדיווחנו לראשונה על הגעתו המתוכננת של בורלא לישראל, בלשכת ראש הממשלה אישרו כי אכן תוכנן ביקור כזה ומטרתו המרכזית היא לדון בהקמת מרכז הייצור של החברה בישראל.