למרות מבצע החיסונים המרשים, השבוע קיבלנו תזכורת שהנגיף עדיין כאן ולא אמר את המילה האחרונה. שבוע שבו מתו 298 אנשים, 74 רק בסוף השבוע. לכל אחד מהם כמובן יש גם שם ומשפחה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רבקה רבהון ז"ל הייתה בת 81. לפני שבוע גילתה שנדבקה בנגיף הקורונה וכמה ימים לאחר מכן נפטרה. "סבתא הייתה באמת האישה הכי מלאת חיים שאני מכירה", סיפרה רחלי שלו, נכדתה של רבקה. "אישה שתמיד שמחה, מישהי שאי אפשר לפספס. היא הייתה אישה בריאה לגמרי, חיונית, מתפקדת ובלי שום מחלות רקע. אתה שומע על מקרים ולא קולט כמה זה כואב ורציני עד שזה מגיע אליך".

מחיר המגפה (צילום: באדיבות המשפחה)
רבקה רבהון ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה
מחיר הקורונה (צילום: באדיבות המשפחה)
רבקה רבהון ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

משפחתה של רבקה מתייסרת על כך שזה קרה רגע לפני קבלת החיסון. "יש כמובן תחושה של פספוס", אמרה הנכדה רחלי. "היא התגלתה חיובית ביום שבו היא הייתה אמורה לעשות את החיסון. אנחנו נשארים עם התחושה הזאת".

הלן צזנה ז"ל חגגה לא מזמן את יום הולדתה ה-87. לפני כשלושה שבועות גילתה שהיא חיובית לנגיף. "לא חשבנו שניכנס לסטטיסטיקה הזו שבועיים-שלושה לפני החיסון", סיפר רועי צזנה, נכדה של הלן. "איזה דבר נורא זה, עכשיו זה פגע גם בנו".

מחיר המגפה (צילום: באדיבות המשפחה)
הלן צזנה ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה
מחיר הקורונה (צילום: באדיבות המשפחה)
הלן צזנה ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

"כשהיא נדבקה כולנו קצת צחקנו כי היא גראן-מאמא, הסלע של כל המשפחה", המשיך רועי. "תוך שבוע היא כבר הגיעה לבית החולים כשהיא מתקשה לנשום. שבוע אחרי זה רצו להרדים אותה, אבל היא אישה חזקה ולכן ביקשה לחכות עוד כמה ימים עד שאמרו שאין ברירה והיא קיבלה את גזר הדין. הרדימו אותה, הנשימו אותה ותוך שבוע-שבוע וחצי הייתה קריסת מערכות".

רבקה והלן הן שתיים שלא שרדו את הנגיף, כאלה שהנגיף הצליח לנצח, אנשים שהחודש עוד חייכו וראו את האור שבקצה המנהרה ועכשיו הם חלק מהסטטיסטיקה של נפטרי הקורונה בישראל. "איזה פספוס עצום זה", ספד הנכד רועי. "אם היא הייתה מחכה שבועיים, אם הווירוס היה מחכה שבועיים-שלושה, כנראה שהיא עדיין הייתה אתנו".