ירידה בנתוני התחלואה: משרד הבריאות מעדכן הבוקר (שישי) כי 7,597 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו אתמול – כאשר זהו היום השלישי ברצף שבו נרשמת ירידה מסוימת בנתונים. שיעור החיוביים עמד על 6.2% ומספר החולים הקשים הוא 873, כאשר גם בנתונים הללו מסתמנת מגמת ירידה. 114,500 ישראלים חוסנו אתמול נגד קורונה. הבוקר נכנס לתוקפו הסגר המחמיר ברחבי ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

122,417 בדיקות קורונה בוצעו אתמול. מניין החולים הפעילים בישראל הוא 65,514. נתון שבו עדיין נרשמת עלייה בימים האחרונים הוא מספר החולים המונשמים, שעמד אתמול על 220. מתחילת המגפה בחודש מארס שעבר ועד היום מתו 3,565 ישראלים מקורונה.

תחילתה של הירידה ההדרגתית שנרשמת בימים האחרונים באה כשבועיים לאחר תחילתן של המגבלות החדשות. עם זאת, נראה כי בשלב הזה מדובר בירידה מתונה בלבד. הלילה נכנסו לתוקפן הנחיות הסגר המחמירות.

114,500 ישראלים קיבלו אתמול את מנת החיסון הראשונה נגד קורונה. במוצאי השבת צפויים ראש הממשלה נתניהו ושר הבריאות אדלשטיין להיות הישראלים הראשונים שיקבלו את מנת החיסון השנייה.

תקנות הסגר שנכנסו הלילה לתוקף כוללות את סגירת מערכת החינוך וכן הידוק של המגבלות על אזרחי ישראל. ראש הממשלה נתניהו הכריז אמש על הקדמת משלוחי חיסונים של פייזר שיאפשרו את האצת מבצע החיסונים – וטען כי כלל האזרחים מעל גיל 16 יחוסנו עד סוף מארס. "הניצחון על המגפה במרחק נגיעה", טען נתניהו. בתוך כך, חברת פייזר אמרה הבוקר כי ממצאים ראשונים מעידים שהחיסון יעיל גם נגד המוטציות החדשות שאותרו בבריטניה ובדרום אפריקה.