כך מתנגדי החיסונים מקבלים דרכון ירוק: במשרד הבריאות התקבלו לאחרונה תלונות רבות על מתנגדי חיסונים ש"שוכרים" מחלימים כדי שיעברו במקומם בדיקות סרולוגיות. בתוצאות הבדיקות עולה תוצאה שממחישה שיש להם נוגדנים לנגיף - מה שמאפשר להם לקבל את הדרכון הירוק בשמם - כך פרסמנו הערב (שני) לראשונה ב"תוכנית חיסכון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

וכך השיטה עובדת: המחלימים מגיעים למעבדות השונות עם הפרטים של אותם מתנגדי חיסונים, מבצעים בדיקות סרולוגיות - ומקבלים תשובה חיובית שמאפשרת, למעשה, להנפיק עבורם את האישור המיוחל. התשובה מגיעה על שמו וזהותו של אותו מתנגד חיסונים ש"שכר" את המחלים, וכך הוא מוגדר כמחלים ומקבל בקלות דרכון ירוק.

במשרד הבריאות חוששים שמדובר בתופעה רחבה יותר לנוכח הכמות הגבוהה של התלונות שהתקבלו בשבועות האחרונים. ד"ר רונן ברקוביץ', ראש אגף האכיפה במשרד הבריאות, סיפר ש"מדובר בתופעה מטרידה של אנשים בריאים שלא רוצים להתחסן ומשתמשים בזהויות בדויות כדי להימנע מחיסון". 

מבצע החיסונים בישראל אומנם מתקדם בקצב מרשים, אך עדיין יש כמיליון וחצי מבוגרים בני 16 ומעלה שלא קיבלו את המנה הראשונה של החיסון ומתלבטים האם בכל זאת לגשת ולהתחסן. במשרד הבריאות מודאגים ממצב שבו מתנגדי חיסונים משפיעים על אותם מתלבטים - וגורמים להם שלא ללכת להתחסן.