מוקדם יותר אתמול (חמישי) דיווחנו לראשונה על כך שביקורו בשבוע הבא של מנכ"ל פייזר אלברט בורלא בישראל בוטל. מאוחר יותר גילינו שזו הסיבה המפתיעה שהובילה לביטול הביקור: בורלא וחברי משלחתו לא מחוסנים באופן מלא נגד קורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ל-N12 נודע כי בורלא וחלק מחברי המשלחת לא התחסנו במנה השנייה בחיסון נגד קורונה, וחלק אחר מהמשלחת לא השלימו את הימים הדרושים כדי לקבל את ההגנה המלאה שהחיסון נותן. בעקבות כך, התקבלה ההחלטה לדחות את הביקור בישראל בכמה ימים – אך גם בכך נוצר קושי, אולי כתוצאה מהבחירות שייערכו בעוד כשבועיים.

יש לציין כי בורלא בעצמו, בן 59, הצהיר כי למרות מעמדו כמנכ"ל פייזר - הוא לא מוכן ש"יקצרו" עבורו את את התור ושהוא יחכה, כמו יתר האזרחים, שגם בני גילו יקבלו שתי מנות חיסון בהתאם לחלוקת המנות לפי גילים. בורלא אכן המתין לתורו - ולכן כן קיבל חיסון ראשון אך טרם התחסן במנה השנייה.

פנינו לחברת פייזר ושאלנו אותם אם זה נכון שהביקור בוטל בגלל שחברי המשלחת לא התחסנו במנה שנייה, והם החליטו להתעלם מהשאלה. במקום זאת, הם החליטו להגיב כך: "אנחנו ממשיכים להיות מעוניינים בביקור בישראל ובפגישות עם מקבלי ההחלטות, בכירי מערכת הבריאות ואנשי המקצוע שלוקחים חלק במבצע החיסונים המוצלח בישראל. הביקור בישראל יתואם ככול הנראה לקראת סוף האביב, כאשר המגבלות הנובעות מווירוס הקורונה יוסרו או ישתפרו, והן יאפשרו תנאי ביקור טובים".