שר המשפטים בני גנץ שלח היום (שני) מכתב חריף לרה"מ נתניהו, על רקע סירובו של השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה לחסן את האסירים והעצירים – בניגוד להנחיית משרד הבריאות והיועמ"ש. "השר לביטחון הפנים מקבל החלטות פוליטיות המבקשות להחליף את בית המשפט שגזר על האסירים עונש, תוך שהוא מוכן לסכן חיי אדם", כתב גנץ לנתניהו". "מדובר לא רק במהלך שאינו חוקי אלא בהתנהלות שפוגעת במאבק הלאומי בקורונה. לכך מתלווה שימוש בשפה ביריונית בריאיונות בתקשורת, שאינה מכבדת את הממשלה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גנץ הוסיף: "כאן המקום להזכיר, כי חובתנו על פי חוק להבטיח שלא ייפגעו זכויותיהם של העצורים והאסירים למעלה מן הנדרש כתוצאה מעצם כליאתם, וכי על המדינה לעמוד במחויבותיה להבטיח את שמירת חייהם ובריאותם בזמן שהם מצויים במשמורת חוקית, ואינם יכולים לספק את צרכיהם בכוחות עצמם".

אמיר אוחנה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
השר אמיר אוחנה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר המשפטים דרש מנתניהו להנחות את אוחנה "להחל, ללא דיחוי, בחיסונם של עצורים ואסירים בשירות בתי הסוהר נגד נגיף הקורונה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות ולהוראות הדין, כפי שבאו לידי ביטוי בהנחיות היועץ המשפטי לממשלה".

בסיום מכתבו, הזהיר גנץ את נתניהו מפני "פוליטיזציה" של המאבק בקורונה. "אני מבקש להסב את תשומת ליבך לכך שפוליטיזציה של המאבק בקורונה, עלולה להביא להשלכות חמורות באמון הציבור וביכולתה של הממשלה להילחם בנגיף ולקבל החלטות ענייניות לטובת הציבור", כתב.