לכאן מתחסנים ומחלימים יוכלו להיכנס מיום ראשון: החל מיום ראשון הקרוב, תתאפשר כניסה למקומות רבים שייפתחו מחדש לבעלי דרכון ירוק - מתחסנים בשתי מנות ומחלימים מקורונה. הערב (רביעי) פרסמנו לראשונה ב"תוכנית חיסכון" את המתווה המלא: אלה המקומות שייפתחו למתחסנים ומחלימים, ולאילו מקומות מי שלא התחסן לא יוכל להיכנס. הכניסה לבעלי דרכון ירוק תתאפשר באמצעות אפליקציה ייעודית שניתן יהיה להוריד החל ממחר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מיום ראשון, מתחסנים ומחלימים יוכלו להיכנס לחדרי הכושר ולאירועי התרבות והספורט שיחזרו לחיינו - אך עם זאת, לא תותר כניסת ילדים. בנוסף, תתאפשר כניסה למלונות שיפעלו ללא חדרי אוכל - וילדים יוכלו להיכנס למלונות בכפוף לבדיקות קורונה ללא תשלום שייערכו דרך קופות החולים. בנוסף, מחזיקי דרכון ירוק יוכלו להיכנס לבתי כנסת שיארחו מתפללים רבים (מעבר למגבלת ההתקהלות שמותרת). עוד ייפתחו לבעלי דרכון ירוק: חוגים למבוגרים כגון חוגי בישול, ספורט מוזיקה או יצירה. עדיין לא הוחלט האם לאפשר פתיחת חוגים לילדים, שהם, כאמור, אינם מחוסנים.

מה ייפתח בפעימה השנייה - וכמה ישלמו מפרי הנחיות שייתפסו? 

בפעימה השנייה של פתיחת המקומות השונים למתחסנים ומחלימים, שמתוכננת ל-9 במרץ, ייפתחו המסעדות עם הזמנת מקום מראש בלבד, ותותר כניסה רק לבעלי דרכון ירוק. עוד ייפתחו גם אטרקציות למבוגרים ולילדים - כשנשקלת האפשרות לאפשר כניסת ילדים עם בדיקות קורונה מהירות, על חשבון בית העסק. 

בכל האמור לעריכת אירועים גדולים כמו חתונות, בר מצוות ובריתות - רק מתחסנים ומחלימים יוכלו להגיע אליהם בשלב זה. בחתונות תתאפשר תפוסה של 40% קהל במקום סגור ו-60% קהל במקום פתוח - כשהתפוסה תלויה בגודל החלל.  

בנוסף למתווה הפתיחה לבעלי דרכון ירוק, נחשף גם מתווה הקנסות המתגבש למי שיפר את ההנחיות: אדם שלא התחסן וייכנס למקומות למתחסנים ומחלימים יסתכן בקבלת קנס של 1,000 שקלים, כשבעל העסק ייקנס ב-5,000 שקלים. זיוף דרכון ירוק תיחשב לעבירה פלילית. עוד לפי המתווה המתגבש: עובדים במקומות עם קבלת קהל, נהגים, קופאיות, עובדי הוראה, מוסדות רפואיים ומסחר יחויבו להתחסן.