הפועלים הפלסטינים יחוסנו בשטח ישראל? משרד הבריאות הפלסטיני הודיע אמש (שישי), כי הרשות הפלסטינית הגיעה להסכמה עם ישראל, לפיה 100 אלף פלסטינים שעובדים בארץ יקבלו את החיסון נגד הקורונה בשטחה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מוקדם יותר אתמול התקיימה פגישה של בכירי משרד הבריאות, בתיאום מתאם פעולות הממשלה בשטחים, במשרד הבריאות הפלסטיני ברמאללה עם המקבילים הפלסטינים וגורמי מקצוע נוספים. בין היתר, השתתפו בפגישה מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש, וראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס.

בהודעה מטעם משרד הבריאות בישראל נמסר כי "הפגישה התקיימה מתוך הבנה שישראל והפלסטינים חיים בתא שטח אחד, והעובדה שהתפשטות הקורונה ברשות הפלסטינית עלולה להשפיע גם על מצב התחלואה בקרב תושבי ישראל".

לאחרונה, טענו בעולם כי ישראל מחזיקה במנות חיסון של מודרנה ללא שימוש - בזמן שבמדינות אחרות משוועים להן ואף הטילו דופי בהתנהלות של ישראל, וטענו כי אין היא מספקת חיסונים למיליוני פלסטינים.

ישראל העבירה בתחילת החודש את הפעימה הראשונה של מנות החיסון של מודרנה לרשות הפלסטינית, לאחר שהדרג המדיני אישר את העברתם של 5,000 חיסונים לצוותים הרפואיים בגדה. המשלוח שהועבר במעבר ביתוניא כלל 2,000 חיסונים ובהמשך צפויה לעבור הפעימה השנייה, שתכלול 3,000 מנות נוספות.

משלוח חיסוני ספוטניק שהגיע לרשות הפלסטינית

כמו כן, ביום רביעי האחרון הועברו לעזה דרך מעבר ארז 1,000 חיסוני ספוטניק מהרשות הפלסטינית. אלו נתרמו על ידי רוסיה, בעקבות בקשות הרשות הפלסטינית ובאישור הדרג המדיני.

רק החודש תיעדנו כיצד רבבות פועלים לא מחוסנים עוברים את הגבול לישראל בכל יום באופן לא חוקי וללא שום פיקוח. "יש אצלנו פיקוח, אבל אנחנו צריכים להתקיים", אמר אבו מחמוד, פועל מג'נין. "אם לא נצא לעבוד לא יהיו לנו הכנסות. בסוף החודש אני צריך לשלם 2,500 שקל עבור אישור כניסה. איך אני אמור לממן את זה?". גם מי שיש לו אישור כניסה קבוע – נכנס דרך הפרצות. "המחסום הרי סגור, איך אוכל להיכנס?", שיתף בהאא', פועל פלסטיני נוסף. "אני רוצה לעבוד, אני רוצה לפרנס את הילדים שלנו. הגדר פתוחה כי ככה הצבא רוצה. זה מה שהמדינה רוצה".