המאבקים הפוליטיים תוקעים את הצעדים הבאים למאבק במגפה, והציבור נותר מבולבל: ישיבת הממשלה שהייתה אמורה להתקיים אתמול (חמישי) שבה השרים היו אמורים לאשר את הארכת הסגר לא כונסה בגלל כיפופי ידיים בין נתניהו וגנץ. בכחול לבן התנו את קיום ישיבת הממשלה בכך שהחוק להעלאת הקנסות יעבור ככתבו וכלשונו במליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית - מה שלא קרה כיוון שיו"ר הכנסת יריב לוין סירב לכנס את המליאה וטען שאין הסכמות.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכחול לבן חידדו את המסרים המאיימים ואמרו כי ללא הסכמה על הגברת האכיפה - הם לא יתמכו בהארכת הסגר. תקנות הסגר פוקעות בלילה שבין ראשון לשני בחצות, ומליאת הכנסת תתכנס רק ביום שני בצהריים - מה שיוביל לכך שהארכת הסגר - אם תאושר - תתרחש רק לאחר שהוא כבר לא יהיה בתוקף. המשמעות היא שיהיה חלון של חצי יום או אפילו יום שלם שבו תקנות הסגר לא יהיו בתוקף.

עקב המצב ההזוי שאליו נקלענו, שני הצדדים תוקפים זה את זה: מקורבי נתניהו טוענים שגנץ עושה פוליטיקה כי הוא על סף אחוז החסימה ומחפש הישג שיסייע לו לעלות בסקרים. אנשי גנץ אומרים מנגד: לא נתפשר ונלך עד הסוף - הפעם נתניהו לא ימרח את נושא הקנסות. 

נתניהו וגנץ (צילום: פלאש 90)
ההתכתשויות הפוליטיות מונעים התקדמות. נתניהו וגנץ | צילום: פלאש 90

השורה התחתונה היא שאם הצדדים יצליחו בסוף להגיע להסכמות - הסגר יוארך, אבל כפי שזה נראה כרגע, זה יהיה הרבה הרבה אחרי הדקה ה-90 - ומי שנמצא, כרגיל, בין הפטיש לסדן, הוא הציבור המבולבל, המותש והעייף שכבר מתקשה לעקוב אחר ההנחיות המשתנות ושלל ההגבלות שמוטלות עליו ומשנות את אורח חייו חדשות לבקרים. 

במשרד הבריאות לא יסכימו להארכת הסגר ב-4 ימים בלבד 

למרות חוסר ההסכמות והמצב האבסורדי שנוצר, ההערכה היא שהסגר יוארך בסופו של דבר - רק שהשאלה היא לכמה זמן ובאיזו מתכונת בדיוק. הצעת הפשרה שעליה דיווחנו בשלישי במהדורה המרכזית דיברה על 4 ימים - עד יום חמישי - אלא שאמש דיווחנו שפרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש ויחד איתו בכירי משרד הבריאות, צפויים להתנגד להצעה הזו. 

במשרד הבריאות יבקשו להאריך את הסגר עד סוף השבוע, כולל שישי ושבת - זאת כי לטענתם אין בשישי ובשבת לימודים ומסחר וזה עלול להוביל למפגשים משפחתיים רבים. לדרישה של הארכת הסגר יוסיפו גם דרישה להארכת הסגירה של נתב"ג - דרישה שראש הממשלה תומך בה.

במשרד הבריאות מתוסכלים מההתנהלות הפוליטית ובכירים מותחים ביקורת נוקבת. "מאז שהוכרזו הבחירות כל הצעה להקשחת ההגבלות שמשרד הבריאות הביא לקבינט או לממשלה הפכה לקרב פוליטי וקוצצה", תקף אחד הבכירים. "ואז, אחרי תקופה קצרה התחלואה עלתה, הבינו שצדקנו ונאלצו להחמיר. אם לא יאשרו עכשיו סגר של שבוע אלא של ימים בודדים, מהר מאוד נידרדר לסגר רביעי. ככה לא נצא מזה".