אסנת בן שטרית, בת 32 משכונת הר-שמואל, נפטרה היום (ראשון) כשהיא בהיריון מתקדם, לאחר שנדבקה בנגיף הקורונה. הצוות הרפואי לא הצליח להחיות את העובר בבטנה, והיא הותירה אחריה בעל וארבעה ילדים. מוקדם יותר החודש, נפטרה גם חברתה מהשכונה, י', אם לשמונה ילדים שנדבקה בקורונה ונפטרה לאחר הידרדרות במצבה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהקלטה שהגיעה לידי N12, נשמעת בן שטרית כואבת את לכתה של חברתה הקרובה, האם הצעירה שנפטרה מהמחלה. בהקלטה היא אומרת: "היא הייתה בסוף מחלת הקורונה, כבר התאוששה והרגישה יחסית טוב וקיבלה דום לב ביום שישי. בערב שבת היא נפטרה. זה היה זוועה, אי אפשר לתאר במילים את ההלוויה. זה לא אמיתי".

בן שטרית, אושפזה בהיריון מתקדם עקב מצוקה נשימתית ביחידה לטיפול נמרץ ביום שלישי האחרון ומצבה הוגדר כקשה. במהלך הלילה חלה הידרדרות במצבה, עד שהיא הגיעה לכדי כשל רב-מערכתי. אל היחידה הוזעק צוות רב-תחומי בכיר, שכלל מומחי טיפול נמרץ והרדמה, מיילדות וגינקולוגיה, צוות אקמו ומנתחי לב חזה.

הצוות החל בטיפול מיידי, שכלל ניסיונות החייאה ממושכים ואף ניתוח קיסרי במטרה לנסות ולהציל את העובר. "לצערנו, מצבם של האם ושל העובר היה אנוש. למרות חיבורה של היולדת למכשיר האקמו, ועל אף מאמצים כבירים להצילה ולהציל את חיי העובר ביחידת טיפול נמרץ פגים, הם נפטרו", נמסר מבית החולים. "אמא ל-4 נסיכים טהורים עברה היריון שלא שרד", כתבה גיסתה של אסנת שטרית, לאחר היוודע דבר הטרגדיה בבית החולים הדסה. "הלב שבור, הראש לא יודע איפה לשים את עצמו. אין נחמה".

בעלה של אוסנת ספד לה במהלך הלווייתה שנערכה בהר המנוחות בירושלים: "לפני שבוע אמרת לי שחלמת שאת רואה את ההלוויה שלך. אני מבקש ממך סליחה אם ציערתי אותך, אני אוהב אותך ומבטיח לך לשמור על הילדים. כל מה שרצית בשבילם, אני אדאג להם".

"הקורונה אכזרית, לכו להתחסן בבקשה, שמרו על עצמכם", אמרו אחיותיה של אסנת ל-N12. "היא השאירה ארבעה תינוקות בבית. עברנו לילה קשה, לראות אותה נאבקת על החיים שלה. הרופאים עשו הכול, נאבקו על החיים שלה כדי להציל אותה, אבל זה כבר היה גדול עליה מדי".