שעות לפני הדיון בממשלה על הארכת הסגר ומועד פתיחת המשק, משרד הבריאות עדכן הבוקר (רביעי) כי שיעור הבדיקות החיוביות עדיין גבוה, ועומד על 9.3%. ביממה האחרונה נוספו 7,919 מאומתים חדשים לקורונה ומספר החולים קשה ירד מעט ל-1,074. שר הבריאות יולי אדלשטיין: משמעות הארכת הסגר עד יום ראשון – 200 אלף מחוסנים נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי נתוני משרד הבריאות, מספר המאומתים שנוספו ביממה האחרונה עומד על 7,919, מתוך כ-88,500 בדיקות שבוצעו. שיעור הבדיקות החיוביות עומד הבוקר על 9.3%. מספר החולים במצב קשה הוא 1,074 – מהם 292 מונשמים. מאז פרוץ המגפה, 4,888 בני אדם מתו מקורונה בישראל.  

שר הבריאות יולי אדלשטיין עדכן הבוקר כי עד כה קיבלו את החיסון הראשון 3 מיליון ו-237 אלף ישראלים, מיליון ו-855 אלף מהם קיבלו גם את החיסון השני. אתמול ניתנו בסך הכול 100 אלף חיסונים, 70 אלף מתוכם כללו מנה ראשונה - ירידה של כ-20 אלף מתחסנים בהשוואה לאתמול.

לקראת הדיון בממשלה על מועד היציאה מהסגר, הדגיש אדלשטיין כי משמעות ההארכה מיום חמישי ועד יום ראשון בלילה היא 200 אלף מחוסנים נוספים: "נזק שולי לכלכלה, רווח גדול לבריאות", אמר. השר מיכאל ביטון התייחס לדיון ואמר הבוקר בגל"צ כי ייתכן וידרשו להאריך את הסגר עד ליום שבת בחצות.

בין היישובים המובילים בשיעור ההתחסנות, נמצאים הבוקר בראש הרשימה תל מונד, להבים, עומר, מיתר, קריית מוצקין וקריית טבעון. מבחינת נתוני התחלואה, היישובים החרדיים עדיין בראש הרשימה ביניהם: תפרח, מודיעין עילית ועמנואל עם מספר החולים היחסי הגבוה ביותר. בין הערים עם התחלואה הנמוכה ביותר נמצאות רהט, ג'סר א-זרקא, מיתר ובנימינה-גבעת עדה.

הממשלה צפויה להתכנס היום לישיבה מכרעת שבה יוחלט עד מתי יימשך הסגר השלישי, ואיך מדינת ישראל תחל לצאת ממנו למרות נתוני התחלואה שלא יורדים ומקדם ההדבקה ששב לעלות. השאלה החשובה שבה ידונו היא בעיקר מה פותחים קודם ובאיזה אופן. במשרד הבריאות מתוסכלים וסבורים שהגענו למבוי סתום והסגר לא אפקטיבי. 

במשרד הבריאות מתארים את המצב הנוכחי במילה אחת: "נתקענו", ומודים שהמצב מורכב הרבה יותר ממה שחשבו כשרק נכנסנו לסגר המהודקלקראת ישיבת הממשלה, יש שתי גישות עיקריות שהשרים יצטרכו להכריע ביניהן: במשרד הבריאות דורשים שהסגר יימשך עד יום ראשון הקרוב בחצות ובשבוע הבא ייפתחו גני הילדים וטיפולי "אחד על אחד" כמו מספרות ומכוני יופי. שם מעוניינים בפתיחה מצומצמת מאוד של המשק ושל מערכת החינוך. בעמדה הזו תומך גם ראש הממשלה. 

גנץ וכחול לבן, לעומת זאת, דורשים שכבר מיום שישי הקרוב ייפתחו טיפולי "אחד על אחד" ותבוטל הגבלת 1,000 המטרים. נוסף על כך, הם דורשים שמערכת החינוך תיפתח כבר ביום ראשון - אם כי לא ברור אם הכוונה היא רק לגני הילדים או גם לחלק מהכיתות בבתי הספר. הקו שמנחה את המפלגה הוא "סגר הוא לא תוכנית עבודה".