מבצע החיסונים של צה"ל נמשך: בצה"ל מדווחים היום (שלישי) כי הצבא עתיד לקבל כבר בשבוע הבא 100 אלף מנות חיסון נוספות של חברת "מודרנה" במטרה להמשיך ולחסן את החיילים והמפקדים מפני נגיף הקורונה. במסגרת מבצע החיסונים הצבאי, יחוסנו 50 אלף לוחמים מחטיבות החי"ר ומחיל השיריון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל, בצה"ל ממשיכים במתן מנת החיסון השנייה לחיילים ולמפקדים שכבר חוסנו בסבב החיסוני הראשון – יותר מ-25 אלף חיילים. בצה"ל מעדכנים כי המטרה העיקרית היא לחסן את כל יחידות השדה ואת הכוח המרכזי של הצבא.

עוד נציין כי נכון לבוקר זה אובחנו 1,357 עובדי צה"ל ומשרתים בחובה ובקבע כחולים מאומתים לקורונה, שמצבם קל. כמו כן 12,104 משרתים נמצאים בבידוד ביתי עקב הידבקות או היחשפות לחולה מאומת.

צה"ל נערך למבצע החיסונים נגד קורונה (צילום: דובר צה"ל)
צה"ל נערך למבצע החיסונים נגד קורונה | צילום: דובר צה"ל

נזכיר כי עוד בסבב החיסונים הראשון, שהחל ב-28 בדצמבר, הגדיר צה"ל תעדוף מתחסנים ברור שאושר על ידי הרמטכ"ל. לפי תעדוף זה, בשבוע הראשון התמקד המבצע בחיסון סגלי הרפואה שניצבים בחזית המאבק בנגיף ובחיילים שנמצאים בקבוצות סיכון (סובלים מחלות לב, כליות וכדומה).

אל שתי אוכלוסיות אלה הצטרפו בשלב הראשון צוותים ייעודיים למשימות ייחודיות, כמו למשל צוותי צוללות, ואלופים החברים בפורום מטכ"ל שיתחסנו במטרה להוות דוגמה אישית. כמו כן, על מנת לעודד את החיילים להתחסן, צה"ל השיק קמפיין הסברה תחת הכותרת "אני בטוח מתחסן" שמטרתו להביא לאחוז מתחסנים גבוה.