המגבלות חוזרות: לקראת חג פורים שיצוין בסוף השבוע הקרוב, הולכת ומתגבשת הסכמה בקבינט הקורונה על הטלות מגבלות, זאת על מנת למנוע התקהלויות שעלולות להוביל לעלייה בממדי התחלואה בנגיף. בזמן שברור שיוטלו הגבלות - לא ברור היכן בדיוק: האם רק ביישובים שמוגדרים אדומים או בכל הארץ. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הצעת משרד הבריאות, יוטל עוצר לילי מיום חמישי ועד יום ראשון (לא כולל הלילה שבין ראשון לשני) מהשעה 20:00 בערב ועד 5:00 בבוקר למחרת. במסגרת ההגבלות, ניתן יהיה לצאת מהבית עד 1,000 מטר בלבד ולמטרת הצטיידות חיונית. בנוסף, התחבורה הציבורית תצומצם במהלך סוף השבוע של החג. 

הגבלות מסתמנות בפורים (צילום: N12)
הצעת משרד הבריאות להגבלות בפורים | צילום: N12

קבינט הקורונה צפוי להתכנס מחר ולדון במגבלות שיוטלו בחג, אך בשעה שמסתמנת הסכמה על אופי ההגבלות - הוויכוח שצפוי יתנהל סביב המקומות שבהן ההגבלות יהיו בתוקף: האם להחיל אותן על כל המדינה באופן גורף או רק ביישובים שמוגדרים אדומים. 

בכחול לבן יבקשו לבחון חלופה שתוביל לכך שמגבלות יוטלו רק על ערים אדומות - ובהצעה תומך באופן מפתיע גם יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי. נכון להיום, ישנם בישראל 58 יישובים אדומים בוהקים בלבד - מה שעשוי להוביל לכך שאכיפת ההגבלות בשטח תיהפך לפשוטה יותר עבור המשטרה.  

מנכ"ל משרד הבריאות: "אנחנו חוששים מעלייה בתחלואה, פועלים לצמצם התקהלויות" 

בריאיון למהדורה המרכזית, הסביר מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי: "העוצר אמור להגביל פעילות גם בתוך בתים וגם מסיבות, אנחנו יודעים על עלייה בולטת של רכישת אלכוהול לקראת מסיבות. כדי למזער את האפשרות לערוך מסיבות בערב ובלילה, העוצר יתחיל ב-20:00 ויסתיים ב-5:00 ותהיה מגבלת 1000 מטרים מהבתים כמו שהיה בסגר, רק עובדים חיוניים יוכלו לצאת – זה יקרה בלילות חמישי, שישי ושבת".ההצדקה למהלך הזה, לדבריו, היא החשש מעלייה בתחלואה - בזמן שישראל יוצאת מהסגר: "אנחנו רואים ירידה בשיעורי התחלואה – אבל חלילה לנו שוב לשחק לידי תחלואה גבוהה, עלייה במקדם ההדבקה ולעצור את היציאה מהסגר. יש את חג הפסח שעומד בדלת ושאנחנו חפצים לחגוג אותו כמו שצריך".