צעירה בת 23 מתה אתמול (שני) מסיבוכים של נגיף הקורונה, שלושה שבועות אחרי שילדה. הצעירה, שורוק ג'ובראן מג'סר א-זרקא, נדבקה בנגיף בעת שהיתה בהיריון, ומתה לאחר שבועות שבהם טופלה בבית החולים הלל יפה בחדרה. מפאת מצבה הרפואי הקשה, היא לא יכלה לראות את הבת שלה, אך מביה"ח נמסר כי מצבה של הבת טוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ד"ר בוריס איסקוביץ, מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי בהלל יפה, סיפר כי "מדובר באישה בשנות ה-20 לחייה, שזו הייתה הלידה הראשונה שלה. מחלת הקורונה ממנה סבלה הייתה קשה, ולמרות שלא הייתה עם מחלות רקע כלשהן, הטיפול בה היה מורכב מאוד. נלחמנו על חייה בכל יום".

לפני שבועיים מתה אחותה של ג'ובראן, אמנה קהואג'י בת ה-31, לאחר שנדבקה בקורונה. גם היא מתה שבוע אחרי שילדה את בנה הראשון, עדל. היא ילדה בבית החולים מאיר בכפר סבא, שוחררה לאחר מספר ימים במצב טוב, ולאחר כיומיים נפטרה בביתה.

מתו מסיבוכי קורונה
מתה שלושה שבועות לאחר שילדה. שורוק ג'ובראן

מועאויה כבהא ממשרד הבריאות, שמטפל בקורונה בחברה הערבית, אמר היום בשיחה עם N12 כי "כל הזמן אנחנו אומרים כמה חשוב שנשים בהיריון יתחסנו, ומדובר בטרגדיה משפחתית קשה. אנחנו שוב קוראים לנשים בהיריון, בחברה הערבית ובכלל – ללכת להתחסן".

מתו מסיבוכי קורונה (צילום:  אלחמרא)
אמנה קהואג'י עם התינוק שילדה | צילום: אלחמרא

אתמול חוברה יולדת למכונת אקמו, בעקבות החמרה במצב הריאתי שלה. היולדת נותחה בניתוח קיסרי בשבוע שעבר בבית החולים סורוקה בבאר שבע. הרופאים בחרו ליילד אותה בהליך הזה, בעקבות מצבה הרפואי הקשה. בבית החולים מחוברים שבעה חולים נוספים למכונות האקמו, בהם גם אישה בשנות ה-30 לחייה.