חזרת חדרי הכושר ומועדוני הבריאות: סוגייה משפטית ערה ואקטואלית הגיע השבוע לסיומה בין כותלי בית הדין לעבודה בתל-אביב. השופטים קבעו שפיטוריו של עובד קאנטרי (מדריך סקווש) פופולרי בתל אביב, שסירב להציג בדיקת קורונה ועבד ללא "תו ירוק" - תקפים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר ב"מוסדות חינוך", חברה שמפעילה מאות מרכזים קהילתיים בעיר וביניהם חדרי כושר עבור עיריית תל אביב וביניהם קאנטריז וחדרי כושר. הרשת סיימה את עבודתו של המדריך כי לא הסכים להציג תעודת תו ירוק או בדיקה שלילית, מכיוון שמנהליה רואים חשיבות רבה בשמירה על בריאות ציבור לקוחותיה והמשך שירותי הפנאי באופן סדיר וזאת לאחר תקופה ארוכה בה המרכזים היו סגורים.

בסיום הסגר הנוכחי ופתיחת המרכזים החליטה הרשת כי עובדיה, שמועסקים בבריכות, חדרי הכושר ואולמות הסטודיו ולהם מגע עם קהל, יידרשו להציג תעודת תו ירוק או להציג תוצאה שלילית בבדיקות קורונה שבוצעה עד 72 שעות קודם לביצוע. במקרה הנוכחי, אחד העובדים ששימש כמדריך סקווש סירב לפעול על פי ההנחייה וסירב להציג תעודת "תו ירוק" או בדיקות שליליות ועל כן לא אפשרה החברה לעובד להיכנס בשערי הקאנטרי ולתת שירות ללקוחות הקאנטרי .

בהמשך אף הופסקה עבודתו בחברה. הוא בתגובה פנה לבית הדין במטרה למנוע את פיטוריו ובדיון מקדמי, בהמלצת בית המשפט חזר בו העובד מבקשתו וסיים את העסקתו בחברה.

 
24% מעדיפים מקומות סגורים כמו חדר כושר (צילום: רויטרס, חדשות)
אושרו פיטורי העובד בקאנטרי. אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

מנכ"לית חברת מוסדות חינוך-תרבות ושיקום שכונות בתל-אביב, עדי צברי, מסרה בתגובה: "החברה תמיד שמה לנגד עיניה את טובת עובדותיה ועובדיה וציבור לקוחותיה ותמשיך לדאוג לבריאותם ורווחתם". הרשת לוותה על ידי עו"ד דנה כהן ותמר גולן ממשרד עורכי הדין פירון. 


ההנחיות המעודכנות

ספורט: ניתן לפתוח ולהפעיל:

התו הירוק בספורט חדרי כושר וסטודיו - לבעלי תו ירוק

תפוסה: אדם אחד לכל 7 מ"ר או עד 20 אנשים בחלל סגור ועד 50 אנשים בשטח פתוח – הגבוה מביניהם.
בתיאום מראש. מחיצות או הפרדה של 2 מטרים בין מתקנים ובין מתאמנים וג'קוזי פתוח רק לאנשים שהגיעו יחד.

סאונות סגורות: התו הירוק בספורט בריכות שחיה - לבעלי תו ירוק

תפוסה: אדם אחד לכל 7 מ"ר או עד 20 אנשים בחלל סגור ועד 50 אנשים בשטח פתוח – הגבוה מביניהם. בתוך מי הבריכה: אדם אחד לכל 6 מ"ר. בתיאום מראש. ללא ישיבה בשטח המזנון. ג'קוזי פתוח רק לאנשים שהגיעו יחד. סאונות סגורות.