"יש גם מצבים פסיכוטיים או נירולוגיים בעקבות החיסון": רופאה רמזה לקשר אפשרי בין רצח דיאנה רז ז"ל לבין תופעות הלוואי של החיסונים. בדיון המוני בקבוצת וואטסאפ העלתה הרופאה תהיות לגבי הסיבות שהובילו לרצח שאירע בסוף השבוע האחרון. במשרד הבריאות הודיעו שתוזמן לבירור: "רופאה ללא הכשרה מתאימה התבטאה בצורה אומללה והזויה בקבוצת וואטסאפ".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר ברופאה מיילדת מבית החולים שיבא שהשתתפה בדיון בקבוצת וואטסאפ עם כ-250 משתתפים שחלקם ללא שום ידע רפואי. הם דיברו שם על איך משפיע הסגר על אנשים, ובשלב מסוים עברו לדבר על מקרה הרצח שבו דיאנה רז ז"ל נרצחה על ידי בעלה.

בשלב זה של הדיון התייחסה ד"ר רותם ענבר ושלחה בקבוצה את ההודעה הבאה: "לגבי הרצח אתמול, כמה מוזר שזה לא נשמע, יש גם מצבים פסיכוטיים או נירולוגיים בעקבות החיסון, המקרה הזה מוזר מדי". עוד היא כתבה: "זוגיות ארוכה שמתוארת טובה ומפרגנת. ופתאום הוא לא מבין מה קרה לו וחווה בלקאאוט".

כן, כמו שזה נראה, רופאה שרומזת לקשר אפשרי בין הרצח הנורא לבין תופעות הלוואי של החיסון. ההודעה ייצרה רעש בקבוצה ולאחר מכן ד"ר ענבר הסתייגה וכתבה: "כמובן שרוב האפשרויות שלא; פשוט גרם לי לחשוב על האפשרות".

גורמים בכירים במערכת הבריאות שדיברנו איתם אמרו שמדובר בחוסר אחריות והטעיה שעלולה להוביל לנזק ממשי. כאשר ניסינו לדבר עם ד"ר רותם ענבר היא השיבה: "אין לי מה להגיד לזה, סליחה. אני העליתי הרהור שהיה לי ואחר כך כתבתי שקרוב לוודאי שזה לא נכון. זאת מחשבה, זה לא יותר מאשר מחשבה שעלתה לי בראש. אין לי מה להגיד על זה. בסדר? זהו. זה מה שיש לי להגיד".

לאחר מכן, הסברנו לה שאמירות כאלה הן מסוג הדברים שאחר כך משתפים אותם גם בלי ההסתייגות שלה ומעבירים אותם הלאה. "זאת מחשבה שעלתה לי בראש באותו רגע", הגיבה ד"ר ענבר. "תהייה, מחשבה. מבחינתי זו הייתה קבוצת וואטסאפ פנימית של אנשים שאנחנו עסקנו בנושא מסוים".

תגובות

משרד הבריאות: "רופאה ללא הכשרה מתאימה התבטאה בצורה אומללה והזויה בקבוצת וואטסאפ. מדובר כמובן בטענת כזב מוחלטת. אנחנו רואים זאת בחומרה, בהנחיית מנכ"ל המשרד פרופ' חזי לוי הרופאה תיקרא לבירור. מצופה מאנשי מערכת הבריאות להיזהר בהפצת פייק ניוז".

ד"ר רותם ענבר: "דברי הוצאו מהקשרם. בעקבות דיווחי מחוסנים על תופעות לוואי כתוצאה מהחיסון של חברת פייזר, העליתי תהיות בקבוצת וואטסאפ סגורה. בהודעה הבאה כמובן הסתייגתי מכך. אני מצטערת על כך שדבריי לחלוטין לא הובנו כהלכה".