נתניהו חונך את סבב החיסונים השני: ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין הגיעו היום (שבת) לבית החולים שיבא-תל השומר במטרה לקבל את מנת החיסון השנייה לקורונה. נזכיר כי ראש הממשלה נתניהו היה המתחסן הראשון בישראל, זאת לאחר שקיבל את מנת החיסון הראשונה ביום שבת ה-19 בדצמבר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החל ממחר – מדינת ישראל תתחיל לחסן גם את צוותי ההוראה של החינוך המיוחד ואת בני ה-60 ומעלה שטרם קיבלו את הזריקה הראשונה, ובמקביל תעניק את המנה השנייה למתחסנים הראשונים. השאיפה של משרד הבריאות היא שכבר בשבוע הבא יחוסנו כלל ציבור המורים ובני ה-50 ומעלה – אם כמות החיסונים תספיק.

במשרד הבריאות מתלבטים כעת בשאלה האם לאפשר גם לבתי החולים לחסן, זאת לאחר שלא היו שבעי רצון מהתמונה של החיסונים בבתי החולים בפעם הקודמת.

נדגיש כי הסגר, שנכנס לתוקפו ביום חמישי בחצות, לא עצר את מבצע החיסונים הגדול של מדינת ישראל שמציב אותנו במקום הראשון בעולם עם שיעור מתחסנים חסר תקדים. נכון לימים אלה, מספר המתחסנים בארץ מתקרב לשני מיליון בני אדם שכבר קיבלו את מנת החיסון הראשונה ועתידים, החל מהערב, לקבל גם את מנת החיסון השנייה.

במקביל, בשעות אחר הצהריים של יום ראשון הקרוב צפויים לנחות בישראל כמה מאות אלפי מנות חיסון נוספות שהיו אמורות היו להגיע רק בחודש פברואר. הערכתם של גורמים המעורים בפרטים מצביעה על כך שעד סוף חודש ינואר יהיו בישראל לפחות מיליון חיסונים נוספים, מה שיאפשר לקופות החולים לשמר על קצב החיסונים הגבוה עם כמות של כ-170 עד 200 אלף אנשים ביום.