המוטציה הבריטית ממשיכה להתפשט בישראל: משרד הבריאות עדכן היום (ראשון) שהתגלו 7 נדבקים חדשים במוטציה החדשה, ובסך הכל מספר המקרים בישראל עלה ל-30. מתוך כלל הנדבקים, 6 חזרו מחו"ל והשאר נדבקו ככל הנראה בארץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מתוך 96 הדגימות שנבדקו, 7 נמצאו חיוביות – ומקורם מהיישובים גבעת זאב, ירושלים ובני ברק. במשרד הבריאות ציינו שכיום ישנן עוד כ-300 דגימות נוספות מכל הארץ שממתינות לבדיקה, זאת כחלק מהמערך הלאומי לריצוף גנטי שהוקם.

גורמים במשרד הבריאות עדיין ממשיכים להביע דאגה עמוקה מהעלייה הדרמטית בתחלואה. מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור חזי לוי, אמר הבוקר ש"נגמור לחסן עד סוף החודש כשני מיליון ישראלים, זה ייתן ירידה בתחלואה, אבל עדיין לא מספיק כדי לומר 'לא צריך יותר מגבלות'".

לוי הסביר כי על פי התחזיות, שמבוססות על הנתונים העדכניים של ההתפשטות בישראל, תוך זמן קצר אנו נכפיל את התחלואה. כדי להימנע ממצב כזה, אומר לוי כי "יש צורך לסגור את הכול אם אנחנו רוצים להוריד את התחלואה. יש להטיל מגבלות קשות כדי שנצא מזה ובמקביל לחסן ולחסן". על המחסור הצפוי בחיסונים אמר לוי: "אנחנו הקדמנו את מבצע החיסונים מעבר למה שהודענו והלכנו איתו מהר מאוד עם כמות חיסונים ידועה. כל הזמן אמרנו שהכמות תלויה בקצב הגעת החיסונים. אנחנו פועלים כדי להביא עוד חיסונים. הסיכויים לכך לא רעים"‎.