בשורה לישראלים שתקועים בחו"ל: אחרי שאושרו טיסות לכמה יעדים מרכזיים באירופה וארה"ב, משרד הבריאות אישר אמש (שלישי) טיסות הלוך ושוב מאתונה, רומא, מוסקבה ואדיס אבבה. השרה רגב ביקשה לתאם מול משרד החוץ והבריאות את היעדים החדשים שיותרו מהם טיסות חד-פעמיות ולא טיסות סדירות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפני כמה ימים הממשלה וקבינט הקורונה אישרו טיסות יומיות לפרנקפורט, לונדון, פריז, קייב וניו יורק לאחר שאלו יעמדו ביעד של 3,000 נכנסים ביום כפי שאושר בתקנות. בשלב מאוחר יותר אישר משרד התחבורה ובהתאם לצורך גם טיסות הלוך ושוב מטורונטו והונג קונג וכאמור כעת נוספו ארבעה יעדים חדשים לרשימה - איטליה, יוון, רוסיה ואתיופיה.

הטיסות הללו אינן טיסות תיירות ובעיקר מהוות בשורה לאלו שתקועים במדינות הללו כבר כמה שבועות. בעקבות העלייה בביקוש לטיסות לצורך תיירות, בכירים במשרדי הבריאות והתחבורה הבהירו כי השמיים ייפתחו לצורך זה לא לפני סוף האביב - תחילת הקיץ. הסיבות המרכזיות להחלטה הזו נובעות מהחשש לייבוא מוטציות חדשות ארצה, שלא ברור כיצד ישפיעו על התחלואה, ואחוז מתחסנים נמוך בשאר מדינות העולם.

במקביל, ועדת השרים להתמודדות עם נגיף הקורונה אישרה שלשום בערב במשאל טלפוני את הצעת שר הבריאות להאריך את תוקף התקנות המחייבות בדיקה לפני ואחרי הכניסה לישראל עד ליום שלישי, 6.4. בהתאם לכך, כל השבים מחו"ל חייבים לבצע בדיקה בתחנת הגבול שדרכה הם נכנסים.

סיני (צילום: ליאור קפלן)
בקרוב נשוב לסיני? תלוי | צילום: ליאור קפלן

הבוקר דרשה שרת התיירות, אורית פרקש הכהן, לאפשר לישראלים לשוב ולנפוש בחצי האי סיני. בריאיון לניב רסקין ב-"חדשות הבוקר" אמרה: "כחול לבן ואני מקדמים את האפשרות לתת לישראלים לצאת לסיני. הרי ישראלים מחלימים ומחוסנים יכולים כבר לצאת מנתב"ג בכפוף למגבלת הכמות היומית. לא ייתכן שבן אדם יוכל לנסוע לניו יורק או לנפוש בארץ, אבל לא ניתן לו את האפשרות לנפוש בסיני. זה גם מהלך שיעורר תחרות".

שרת התיירות דורשת יציאת ישראלים לסיני (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת12)
מתוך "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת12

על האיסור הביטחוני לנפוש בסיני אמרה פרקש הכהן: "כשהגבול סגור אני לא מתווכחת, אבל צריכים לייצר את האפשרות הזאת למתי שהימים יאפשרו. כרגע אין בכלל מתווה. אין לי כוונה להתווכח עם השיקולים הביטחוניים, אבל עד היום גם כשהיו אזהרות נסיעה הגבול לא נסגר הרמטית, אנשים שבחרו לנסוע היו יכולים לצאת".