יו"ר ימינה ושר הביטחון לשעבר, נפתלי בנט, עולה היום (שישי) להתקפה נגד מדיניות ההתמודדות בממשלה עם עליית מקרי "המוטציה הבריטית" לנגיף הקורונה שחלה במדינה. "למרות אינספור ההתרעות שלנו לממשלה לבדוק כל נוסע נכנס לישראל לפני העלייה למטוס בחו"ל (72 שעות) ועם הנחיתה בארץ, הממשלה לא עשתה את זה ולכן המוטציה הבריטית חדרה למדינה ונמצאת במדינה באופן מפוזר ובהיקפים גדולים מאוד", האשים בנט מוקדם יותר בסרטון שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"המשמעות היא פשוטה", הזהיר בנט. "הגל השלישי עלול להיות תלול הרבה יותר כי גם הצעירים נדבקים בהיקפים הרבה גבוהים יותר בגלל מבנה הנגיף והמוטציה. אנחנו גם לא יודעים את ההשלכות ארוכות הטווח של המוטציה הבריטית. אני קורא לציבור – תשמרו היום יותר מתמיד על המבוגרים ועל הפגיעים. האחריות היא של כולנו".

 

 

מבצע החיסונים "תן כתף" צובר אמנם בישראל תאוצה ייחודית ביחס לעולם, עם למעלה ממיליון מתחסנים מאז שהחל, אך מגמת העלייה בתחלואה עדיין נמשכת. ביממה האחרונה אובחנו משרד הבריאות הצהיר כי אובחנו 5,804 חולים חדשים, ומדי יום מתגלים בארץ יותר ויותר מקרים של מוטציית הנגיף הבריטית.

רק הבוקר הודיע משרד הבריאות כי מתוך 94 דגימות שנלקחו בארץ – 18 מהן היו חיוביות ל"מוטציה הבריטית". אותן דגימות נלקחו מיישובים בפריסה גיאוגרפית רחבה – מירושלים ועד רמת גן, מטבריה ועד לקיה וכסיפה. עד כה התגלו בארץ בסך הכל 23 נדבקים במוטציה, 6 מהם היו בחו"ל לפני שנדבקו.