זה הולך ומתקרב: מאות אלפי חיסונים כבר כאן, מיליונים נוספים בדרך וישראל נערכת למבצע החיסון הגדול ביותר שהיה פה. הצוותים הרפואיים יחלו להתחסן ביום ראשון ואמש (חמישי) קופות החולים הודיעו כי יקדימו את מבצע החיסונים בקרב האוכלוסייה המבוגרת מעל גיל 60 ביומיים ליום שני, במקום ביום רביעי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

פרופסור אהוד דוידסון, מנכ"ל קופת חולים כללית הסביר על ההיערכות שלהם לקראת מבצע החיסונים: "אנחנו מתכננים לחסן בין 40 ל-50 אלף איש ביום, בצורה בטוחה, בצורה איכותית בכל אחד מהאתרים שלנו בישראל. אני מעריך שלקראת סוף דצמבר, תחילת ינואר נוכל לפתוח את החיסונים לכל מי שירצה להתחסן".

גם קופת חולים מכבי שירותי בריאות החלה בהכנות המאסיביות לקראת תחילתו של המבצע. ד"ר אנג'לינה עירוני, ראש מחוז השרון במכבי סיפרה כי ברשות הקופה מתחם בשטח של 2,000 מ"ר המכיל 13 עמדות חיסון, כאשר בכל עמדה יחוסנו בכל שעה שמונה מטופלים.

החיסונים מגיעים לארץ (צילום: החדשות 12)
חיסוני פייזר הראשונים שהגיעו לישראל | צילום: החדשות 12

אמש, חלק מהקופות כבר החלו לזמן לחיסונים מבוטחים מעל גיל 60 באמצעות מיילים והודעות SMS. בקופ"ח מכבי הגדילו לעשות והציעו למבוטחים המבוגרים ליצור קשר בעצמם ולקבוע תור, מה שהביא לקריסה של המוקד תוך שעתיים בלבד, אמנם זה לא נעים, אך זה מעיד על ביקוש גבוה מאוד בציבור ואכן הצליחו להירשם כבר כ-3,000 בני 60 ומעלה לקבלת החיסון.

אחרי נתניהו ואדלשטיין, בין בכירי מערכת הבריאות הישראלית שיקבלו ביום ראשון את החיסון יהיה פרופסור רוני גמזו, מי שכיהן עד לא מזמן כפרויקטור הקורונה וחזר לתפקידו כמנהל המרכז הרפואי איכילוב שבתל אביב. ד"ר ענת אנגל, מנהלת בית החולים וולפסון הסבירה כי כדי לנצח את המגפה חשוב להם לראות "70%-80% מהאוכלוסייה מתחסנים, ולכן חשוב כל כך גם שהצוותים הרפואיים יתחילו ראשונים".

כמה מעובדי בתי החולים מוכנים להתחסן? (עיבוד: N12)
כמה מעובדי בתי החולים מוכנים להתחסן? | עיבוד: N12

נתונים שחשפנו אמש הראו כי הצוותים הרפואיים בבתי החולים לא מיהרו כל כך להירשם לקבל את החיסון, כשבבית החולים וולפסון ולניאדו נרשמו 30% בלבד. בית החולים שנרשמו בו הכי הרבה אנשי צוות רפואי היה בריזלי באשקלון אולם חשוב מאוד לציין שמדובר בנתונים ראשוניים שלא מעידים על כלום והם אף צפויים לעלות באופן דרמטי בימים הקרובים.

בקופות החולים מקווים שתוך חצי שנה ישראל תצליח להתגבר על הנגיף וכך נוכל לקבל את החיים שלנו בחזרה. השאלה הגדולה היא כעת האם הציבור ייתן אמון בחיסונים ויגיע במספרים גדולים.