שיפור במצבם של שלושת הילדים שאושפזו לאחר שחלו בתסמונת נדירה (PIMSׂ) המופיעה במקרים חריגים אחרי החלמה מקורונה. מהמרכז הרפואי קפלן שברחובות נמסר כי הם עדיין מאושפזים בטיפול נמרץ, אך מצבם יציב, ושיפור קל נרשם גם במצבה של הילדה שהייתה במצב קשה. השלושה ממשיכים להיות תחת טיפול ומעקב צמודים של הצוות הרפואי במחלקה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאז הגעת המגפה לישראל התגלו כ-30 מקרים של ילדים שלאחר שהבריאו מקורונה פיתחו את התסמונת הלבבית הנדירה שכאמור עונה לשם "פימס".

התסמונת נוצרת כתוצאה מתגובה מוגברת של המערכת החיסונית להידבקות בנגיף, והתסמינים הראשונים שלה יהיו בדרך כלל פריחה, חום גבוה ועיניים אדומות. יותר מ-1,000 מקרים התגלו בקרב ילדים שנדבקו בקורונה ולאחר מכן התגלתה אצלם התסמונת, כשבישראל אובחנו 30 ילדים עם התסמונת הזו - נכון לשלב זה.

"התסמונת הזו מאוד דומה למחלת הקווסאקי, גם כן מחלת ילדים דלקתית, והיא פוגעת בעורקי הלב וגורמת להם להתרחב", הסביר פרופ' יהודה אדלר, נשיא האיגוד האירופי למחלות רום ושריר הלב. "אני חייב להגיד קודם כל שההורים יכולים להירגע, כי מדובר בתסמונת נדירה מאוד. בארץ היא התגלתה עד כה אצל 30 ילדים בלבד ורובם נרפאו וחזרו לביתם, כך שניתן לומר שאנחנו יודעים איך לטפל במחלה".