העלייה בתחלואה נמשכת: 1,230 נדבקים חדשים בקורונה אומתו אתמול (ראשון). מתוך 37,638 בדיקות שנעשו, שיעור המאומתים עמד על 3.3%. מספר המתים מהנגיף ממשיך לעלות ועומד כעת על 2,914 בני אדם.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מספר החולים קשה גם נמצא במגמת עלייה ועומד כעת על 331, מתוכם 101 במצב קריטי ו-75 במצב בינוני. מספר המונשמים עומד על 112. נכון לשעה זו, בסך הכול יש בישראל 12,776 חולי קורונה. העיר עם מספר החולים הגבוה ביותר היא ירושלים עם 1,827 חולים, אחריה נצרת עם 515 חולים, חיפה עם 411 חולים ותל אביב-יפו עם 339 חולים.

28 יישובים מוגדרים אדומים, מהם ארבעה חדשים: ביממה האחרונה הפכו עפולה, ראמה, מעלות תרשיחא וכעביה-טבאש-חג'אג'רה לאדומות. לעומתם, מג'ד אל-כרום עברה מאדום לכתום. ארבעה יישובים נוספים עברו מצהוב לכתום: אבו גוש, זמר, קריית ביאליק וקריית ים. בשמונה יישובים שהיו ירוקים הוחמר המצב – והם הפכו לצהובים: אורנית, בת ים, דימונה, כפר סבא, כפר קרע, מזרעה, קריית שמונה וראשון לציון. מנגד, חמישה יישובים עברו מכתום לצהוב: יבנה, נתיבות, קדומים, דבוריה ומג'אר.

וזו רשימת היישובים האדומים, שבהם מרוכזת 25.6% מהתחלואה: מעלה עירון, מג'דל שמס, מסעדה, אעבלין, יפיע, טמרה, כפר כנא, כפר מנדא, דאלית אל-כרמל, סח'נין, שפרעם, בועיינה-נוג'ידאת, בוקעאתא, ג'ש (גוש חלב), ערערה, שעב, משהד, עיילבון, חורפיש, עפולה, נצרת, הוזייל (שבט), ראמה, ג'לג'וליה, מעלות-תרשיחא, כעביה-טבאש-חג'אג'רה, כפר מצר, עין נקובא.

באמ"ן מביטים בחשש על העלייה במספר הנדבקים. בדו"ח היומי צוין כי "על מנת להמחיש את המחיר האפשרי של העלייה בתחלואה - בשיעור הגידול הנוכחי, על כל יומיים נוספים שבהם יישמר קצב ההדבקה הקיים, יידרש יום של סגר מלא כדי להשיב את המצב לקדמותו". באמ"ן מציעים לשקול להחזיר חלק מההקלות שמומשו כבר, כדי לבלום את העלייה ולמנוע מהמגפה לצאת משליטה.