אחרי ארבעה שבועות של סגר, ועם פתיחת השלב הראשון של ההקלות, משרד הבריאות מעדכן הבוקר (ראשון) כי אתמול אובחנו 395 מאומתים חדשים בלבד. עם זאת, מספר הבדיקות בימים שישי ושבת היה נמוך במיוחד, על רקע העובדה שמדובר בסוף שבוע, ובוצעו 14,908 בלבד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שיעור החיוביים בסוף השבוע עמד על פחות מ-3%. מספר החולים קשה ירד בשלב זה ל-673, אך מספר המונשמים נותר גבוה ועומד כעת על 237. מתחילת המגפה מתו בישראל מקורונה 2,190 בני אדם.

בדוח שפרסם הבוקר מרכז השליטה של אגף המודיעין, צוין כי מספר המאומתים הנמוך יחסית מושפע ממיעוט הבדיקות בסוף השבוע. כמו כן, ייתכן כי שיעור החיוביים הנמוך במיוחד התקבל על רקע סקר גננות שהתקיים ביום שישי האחרון, שתוצאותיו החלו להתפענח ביממה האחרונה.

"המגפה בישראל עודנה מפושטת, אך במגמת בלימה ברורה", הוסיפו באמ"ן. "מספר המאומתים החדשים ליום ושיעור הבדיקות החיוביות לקורונה ממשיך לרדת". עם זאת, מחברי הדוח הדגישו כי היקף התחלואה עדיין גבוה מאוד - יותר מ-1,500 מאומתים חדשים ליום בממוצע שבועי. בהשוואה למועד היציאה מהסגר הראשון, בחודש מאי, מספר הנדבקים היומי כעת גבוה ביותר מפי 10.

הבוקר כאמור החל השלב הראשון של ההקלות. בוטלה הגבלת 1,000 המטרים, נפתחו חופי הים והעסקים הפרטיים ללא קבלת קהל, והחינוך לגיל הרך חזר לפעילות מלאה בלי קפסולות.

אתמול פרסמנו כי שני אחים הלכו לעולמם בהפרש של שעה בלבד, לאחר שאושפזו בבית החולים אסותא באשדוד. האחים, שמעון וימין בוזגלו, בני 82 ו-85, אושפזו בחדרים סמוכים במחלקת הקורונה ובשעות הצוהריים חלה החמרה במצבם עד שמצבם הידרדר לגמרי.