השרה – והחקירה: הידיעה על הפרת ההנחיות של השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל חולל סערה גדולה, גם בשל הקושי שהיה מולה בהליך התחקור מול משרד הבריאות. כעת אנחנו מפרסמים כי במסגרת המאמצים של החוקרים האפידימיולוגים להגיע לשרה ולהשיג ממנה תשובות - הם פנו באופן אישי לעוזריו של שר הבריאות יולי אדלשטיין, כדי שיגרום לה לספק את המידע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בימים שלאחר התפוצצות הפרשה, ניסו אנשי משרד הבריאות להשיג את השרה גמליאל כדי לתחקר אותה ולהבין היכן בדיוק שהתה ומתי. אך הם נתקלו בקשיים משמעותיים, שהובילו אותם - כך מתברר - לעלות מדרגה ולפנות ישירות למקורביו של אדלשטיין. מסתמן כי גם הפנייה לעוזרי השר לא סייעה בהליך מול גמליאל.

בתוך כך, במשרד הבריאות סיפרו כי יומיים לאחר שהפרשה התפוצצה  - פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו ביקש מהם להתחיל ולהקליט את השיחות של החקירות האפידימיולוגיות. עד לאותו רגע, שיחות אלה לא הוקלטו כלל.

פרופ' רוני גמזו פרויקטור הקורונה (צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90)
יומיים אחרי פרסום פרשת גמליאל: ביקש להקליט את החקירות האפידימיולוגיות. הפרויקטור גמזו | צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

פנינו לפרופ' גמזו לתגובה, שבה טען כי בהחלטה אין קשר לפרשת גמליאל. הוא הוסיף כי הנחה להקליט רק חלק מהשיחות של החקירות האפידימיולוגיות, והסביר שההוראה שלו נועדה רק לצורכי ייעול, בקרה ופיקוח על החקירות עצמן.