במקביל למספר מדינות שעושות מאמצים אדירים כדי להביא את בשורת החיסון לעולם כולו, המכון הביולוגי שלנו צפוי להתחיל מיד אחרי סוכות את השלב הראשון בניסויים בבני אדם. בדומה להערכות של חיסונים אחרים, גם במכון הביולוגי מסבירים כי חיסון לקורונה מטעמם לא יהיה מוכן לפני יוני 2021, זאת במידה שכלל השלבים ילכו כמתוכנן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התחלת הניסויים בבני אדם הנו השלב המשמעותי הראשון של החיסון של המכון והוא כאמור צפוי לקרות בעוד כשבוע וחצי, בסיום החג. מאה ישראלים יקבלו את מנת החיסון, כולם בגילאים צעירים יחסית. כחודשיים לאחר מכן, אם השלב הראשון יוגדר כהצלחה, יורחב הניסוי לכאלף בני אדם ולטווח גילאים מגוון יותר. השלב השלישי והאחרון, שתלוי בשני השלבים הקודמים לו כמובן ובשאר ההתפתחויות העולמיות, יורחב לכדי עשרות אלפי בני אדם, ייתכן וחלק מהמנות יינתנו בחו"ל.

בסך הכל, נכון להיום, 243 חיסונים נמצאים בשלבי פיתוח, כאשר 10 מהם בשלבים אחרונים ומתקדמים. סטפן מונייה, מנהל ההשקעות הראשי בבנק השוויצרי "לומברד אודייה" מעריך שהחיסון יגיע עד סוף השנה אולם כושר הייצור שלו יאפשר לחסן רק מחצית מאוכלוסיית העולם עד סוף שנת 2021.

אחת החברות שמובילות את המרוץ לחיסון שהעולם מצפה לו, היא חברת "מודרנה" האמריקאית. ברביעי הודיעה החברה כי ניסוי קטן שביצעה בקרב אוכלוסייה מבוגרת יותר הראה תוצאות חיוביות, כלומר כמות הנוגדנים שיוצרה אצל המבוגרים דומה לזו שנצפתה אצל הצעירים. המשמעות של תוצאות הניסוי הן גדולות שכן האוכלוסייה המבוגרת, אצלה מערכת החיסון הכי חלשה, היא גם זו שנמצאת בסיכון הגבוה ביותר.