משרד הבריאות וההסתדרות הרפואית מתנגדים לכוונת איכילוב לחסן נגד קורונה עוד לפני קבלת האישור ממנהל המזון והתרופות האמריקני, שאותה פרסמנו לראשונה ב-N12. "עמדתי החד משמעית היא שצריך להמתין מספר ימים להחלטת ה-FDA", הסביר פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית ל-N12. גם לדעת גורמים בכירים במשרד הבריאות יש להמתין לאישור ה-FDA ולא להתחיל לחסן לפני כן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אין מה למהר", המשיך פרופ' חגי, "הציבור והרופאים צריכים לקבל את הביטחון על ידי רשות מוסמכת ולא לעשות קיצורי דרך כשמדובר סך הכל בשבועיים המתנה. זה יהיה חסר אחריות מבחינה ציבורית. הציבור חייב לקבל אינפורמציה על הבטיחות והיעילות של החיסון. בלי זה לא נזכה לאמון הציבור אלא רק באישור הגורמים הרגולטורים הגבוהים ביותר".

פרופ ציון חגי (צילום: באדיבות בית החולים קפלן)
פרופ' ציון חגי: "אין מה למהר" | צילום: באדיבות בית החולים קפלן

מנכ"ל בית החולים ופרויקטור הקורונה לשעבר פרופ' רוני גמזו פנה היום לקבלת אישור ממשרד הבריאות להתחיל לחסן את הצוותים הרפואיים וזאת על סמך האישור הבריטי שניתן לחיסוני הקורונה של חברת פייזר. גמזו עצמו מתכוון להתחסן ראשון כדי להוות דוגמה.

נהלי משרד הבריאות קובעים כי כל תרופה, חיסון או טכנולוגיה רפואית חדשה נבדקת על ידי אגף הרוקחות של משרד הבריאות לפני שנכנסת לשימוש בישראל. מעבר לבדיקה שנעשית בארץ נלקחים בחשבון גם אישורים שניתנו לתרופות והטכנולוגיות החדשות על ידי רשויות בריאות בעולם כמו מנהל התרופות והמזון האמריקני (הFDA) ומנהל התרופות האירופי (ה-EMA).