תחלואת קורונה המיובאת מטורקיה היא זו שגרמה להתפרצות מחודשת במגזר הערבי, כך על פי נתוני משרד הבריאות שפרסמנו אמש (שבת) במהדורה המרכזית. לצד טורקיה, ברשימת המדינות שמייצאות קורונה לישראל עומדות בולגריה, יוון וארה"ב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאז תחילת חודש אוקטובר ועד יום רביעי האחרון (28 באוקטובר), מתוך 988 ישראלים שחזרו מטורקיה ונבדקו לקורונה, לא פחות מ-197 נמצאו חיוביים לנגיף. כלומר, 20% מהחוזרים מנופש בטורקיה שנבדקו לקורונה - נדבקו שם בקורונה. כידוע, רוב הנופשים בטורקיה הם מהמגזר הערבי. במשרד הבריאות מעריכים שהתחלואה המיובאת הזאת, לצד חידוש החתונות, היא הסיבה המרכזית להתפרצות המחודשת והמדאיגה של הקורונה במגזר הערבי.

במקום השני של תחלואה מיובאת, ובפער גדול, נמצאת בולגריה, עם 100 ישראלים שנדבקו במהלך חופשה שם מתוך 767 נבדקים, כלומר 13% חיוביים. במקום השלישי נמצאת יוון – עם 64 ישראלים נדבקו שם בחופשה מתוך 2,044 שנבדקו כשחזרו, כלומר 3.1% חיוביים. במקום הרביעי נמצאת ארצות הברית, עם 62 ישראלים שנדבקו שם מתוך 1,037 שחזרו ונבדקו, כלומר – 6% מהישראלים שהגיעו לישראל מארה"ב נדבקו שם בקורונה.

בשורה התחתונה, על פי הנתונים יוצא כי 54%, יותר מחצי מהישראלים השבים מחו"ל כשהם נושאים את הנגיף מגיעים מארבע מדינות בלבד. כמעט רבע מהתחלואה המיובאת לישראל היא ממדינה אחת –טורקיה.