ראש הדסק החרדי ב'מגן ישראל', האלוף במיל' רוני נומה, קיים היום (שלישי) תדרוך לתקשורת וחשף כי נבלמה הירידה במספר החולים במגזר, על אף זאת - לא נבחנת כלל סגירת הישיבות. במקביל הנתונים מראים כי מספר הבדיקות שמבוצעות בקרב הציבור החרדי נמוך מהממוצע הכללי באוכלוסייה ועל כן ביקש נומה מהציבור להגיע ולהיבדק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לצערי מגמת הירידה במספר החולים במגזר החרדי נעצרה בחלק מהיישובים, ובחלק מהמקרים גם הפכה לעלייה קטנה", הסביר נומה. "מתוך 710 אנשים שהתגלו אתמול כמאומתים, יש כ-11 אחוז מהמגזר החרדי".

נומה ציין כי בימים האחרונים אותרה התפרצות של הנגיף בקהילה חסידית בחצור הגלילית, וגם ביישוב החרדי רכסים. בנוסף, תוצאות הבדיקות של הביוב בבני ברק, אלעד ונתניה מעידות על תחלואה, אבל עם זאת לא נצפית עלייה מעריכית. ״זה אולי יקרה בהמשך, אבל כרגע לא רואים התפרצות נרחבת".

במהלך התדרוך לכתבים הוא נשאל האם לאור העצירה במגמת ירידת התחלואה, משרד הבריאות יציע לסגור ישיבות. "זה כלל לא עומד על הפרק", הבהיר. לדבריו, ב'זמן חורף' יש כ-120 ישיבות שלא פועלות תחת פיקוח, ו-260 ישיבות גבוהות שפועלות על פי מתווה הקפסולות, לעומת 170-180 בזמן אלול.

ראש הדסק החרדי קרא לציבור החרדי להיבדק יותר, ובמיוחד לבדוק ילדים ובני נוער. לדבריו הממוצע הארצי בשבוע האחרון בציבור החרדי נמוך מהממוצע הכללי. נומה ענה לטענות על חרדים שמסרבים להיבדק ושולחים כביכול בכוונה אנשים בריאים כדי להשפיע על הנתונים: "הציבור החרדי מונה כמיליון ורבע איש. רובו מקפיד על ההוראות וגם אם יש תופעות כאלה בשוליים, אי אפשר להתווכח עם הירידה, כי היא בכל המדדים, למעט בימים האחרונים".