יולדת מורדמת ומונשמת בעקבות הידבקות בקורונה: אישה בהיריון מתקדם בשנות ה-40 לחייה אושפזה במרכז הרפואי שיבא תל-השומר. בעקבות הרעה במצבה, צוות בית החולים נאלץ ליילד אותה בדחיפות באמצעות ניתוח קיסרי. לנוכח ההידרדרות במצבה של האם, כעת היא מורדמת ומונשמת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפני חודש אירע מקרה דומה כאשר חולת קורונה בת 26 יולדה בניתוח קיסרי. הצעירה שטופלה בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק הורדמה והונשמה, ושבוע אחרי הלידה חלה הידרדרות משמעותית במצבה ואף נשקפה סכנה לחייה. התינוק יולד בהצלחה והאם, שלא סבלה ממחלות רקע, הועברה אז במצב קריטי לבית החולים איכילוב לצורך טיפול במכונת האקמו.

אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

לאחר ימים מתוחים התקבלה בשבוע שעבר ידיעה משמחת: בני משפחתה של היולדת בת ה-26 סיפרו כי חל שיפור ניכר במצבה הבריאותי, כבר לא נשקפת סכנה לחייה והיא השתחררה מבית החולים לצורך שיקום.

המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן (ה-CDC) פרסם השבוע מחקר מקיף בו נקבע כי היריון הוא מצב שמגביר את הסיכון של הנדבקת בנגיף לסבול באופן קשה מהמחלה ואף להיות בסכנת מוות. המחקר, שנעשה על עשרות אלפי נשים הרות, העלה כי יש סיכון מוגבר לכך שיזדקקו לאשפוז המחקר, שנעשה על עשרות אלפי נשים הרות, העלה כי טיפול נמרץ, להנשמה מלאכותית או לחיבור למכונת לב-ריאה.