לין וקסמן פז מתחרטת על הרגע שיזמה את ארוחת החג בערב ראש השנה עם הוריה ושלושת הילדים, חרף הגבלות הסגר. אביה ואמה היו הראשונים שגילו שנדבקו בקורונה אחרי הארוחה, וכעת שניהם מאושפזים במצב קשה. בתה הגדולה התחילה להרגיש לא טוב גם היא, ואט אט גילו בני המשפחה כי כולם חיוביים לנגיף. במבט לאחור, ברור לה שטעתה. "עדיף להמשר קצת עם כל הקושי שבדבר אבל בסוף לצאת מזה", אמרה לרפי רשף. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בארוחת החג נכחו לין, שלושת ילדיה, שני הוריה ואחותה. לין סיפרה כי החשש מהידבקות בנגיף היה קיים, אך הרצון לציין את החג יחד גבר. "חששנו כל הזמן אבל החיבור והמשפחה, רצינו להיות ביחד", נזכרה. "בעיקר כי אנחנו גרים קרוב. היה לי מאוד קשה להישאר לבד עם שלושה ילדים בבית ולהשאיר את ההורים לבד אחרי שבפסח כל אחד חגג בנפרד".  

מחלקת הקורונה בבית החולים איכילוב (צילום: רויטרס_)
ההורים מאושפזים במצב קשה, אילוסטרציה | צילום: רויטרס_

אביה ואמה של לין, בני 66 ו-69, לא סובלים ממחלות רקע ומאושפזים כאמור במצב קשה בבית החולים סורוקה בבאר שבע. לין חלקה כי מצבם משתפר מעט בכל יום. בתה הקטנה אביב סבלה מכאבי בטן, כאבי ראש ושיעולים, והבת הגדולה סבלה מתסמינים חמורים יותר. "היו לה כמה פעמים התקפי קוצר נשימה וירידה בסטורציות שהתלבטנו אם להזמין מד"א ולהתפנות", שיתפה לין. "מאוד קשה לראות את הילד שלך מהצד ככה. אליי אני פחות שמה לב אבל כשזה הילדים שלך זה מאוד קשה".

היום היא מצטערת על ההחלטה שקיבלה. "לא פשוט", אמרה והוסיפה מסר לאזרחים אחרים: "אני רואה מה זה עושה וחשוב לי שכולם ידעו שזה לא צחוק ולא שפעת".