תיעוד מטריד מירושלים: צעירים חרדים השוהים במלונית קורונה בלב שכונת מגורים תועדו על ידי תושבים כשהם יוצאים דרך החלון – ושבים חזרה למלונית. הערב (שלישי) שוחחה עמליה דואק עם מתן אהרון, תושב שכונת גבעת מרדכי, שהודה: "זה מדאיג, חייבים שמירה". התושבים טענו כי במשטרה ובפיקוד העורף הסירו אחריות מהאירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המלונית המדוברת היא ישיבת "חברון" שהפכה למלונית קורונה סגורה. הצעירים יצאו ממנה לצורך קניות בסופר או כדי להתאוורר ברחובות העיר, כשהם נחשפים לאזרחים אחרים. מאחר שהמקרה עבר מתחת לרדאר, לא ברור בשלב הזה כמה אנשים נדבקו כתוצאה ממקרים שכאלו.

זוהי העבירה החמורה ביותר מבין עבירות הקורונה – הפצת מחלה מידבקת במתכוון או ביודעין. אם החשוד בעבירה זו מורשע הוא צפוי לעונש מאסר של עד 7 שנים. לא מדובר בצעיר אחד או במקרה בודד – אלא ככל הידוע בסדרה של מקרים.

מתן אהרון, תושב שכונת גבעת מרדכי בירושלים שבה תועד המקרה, אמר: "זה מדאיג. אני הייתי מאוד שמח שיטפלו בזה. יש אוכלוסייה מבוגרת בשכונה שאנחנו רוצים לשמור עליה. חייבים שתהיה פה שמירה ואכיפה". אהרון הוסיף: "ניסינו להתקשר ולדווח. המשטרה כמובן מורידה אחריות ומפנה לפיקוד העורף, פיקוד העורף לעירייה. אנחנו רוצים שיהיה פתרון".

במשטרה אמרו ל-N12 כי הסיפור לא מוכר להם והבטיחו להדק את הפיקוח. יודגש כי הטיפול במלוניות הוא באחריות פיקוד העורף, כשהמשטרה אמורה לאכוף במעגלים הרחבים יותר.