266 אלף ישראלים כבר קיבלו את החיסון לקורונה מאז תחילת מבצע החיסונים ביום ראשון האחרון – כך עולה מנתונים שהגיעו היום (שבת) לידי N12. מדובר בנתונים עדכניים עד סוף השבוע, ומכיוון שבמשרד הבריאות לא אוספים את הנתונים בזמן אמת בימי שבת - הנתון האמיתי גבוה כנראה אפילו עוד יותר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מאה אלף איש התחסנו בקופת החולים כללית, 57 אלף במכבי, 23 אלף במאוחדת, 16 אלף בלאומית ו-70 אלף עובדים בבתי החולים. מבצע החיסונים נמשך גם היום למרות ניסיון הרבנים והמפלגות החרדיות למנוע חיסון בשבת. עד כה התחסנו בישראל 2.41 איש על כל 100 נפש, נתון שמציב את ישראל במקום השני בעולם במספר המתחסנים.

לפי הנתונים העדכניים, 2.41 איש התחסנו בישראל על כל 100 נפש, זאת לעומת 2.97 בבחריין שתפסה את המקום הראשון במספר המתחסנים לנפש. בבריטניה התחסנו 1.18 איש על כל 100 נפש, בארה"ב 0.3, ברוסיה 0.14, בקנדה 0.12, בסין 0.07 ובעולם כולו 0.04 איש על כל 100 נפש.

המדינות המובילות בשיעור המתחסנים ל-100 איש

  1. בחריין - 2.97

  2. ישראל - 2.41

  3. בריטניה - 1.18

  4. ארה"ב - 0.3

  5. רוסיה - 0.14

  6. קנדה - 0.12

  7. סין - 0.07

בזמן שאזרחי ישראל נערכים לסגר המתקרב, שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה להגביר את קצב החיסון לכ-100 אלף ביום החל מהשבוע הבא. בקופת החולים כללית עדכנו היום כי הגיעו לנתון של יותר מ-100 אלף מתחסנים. המתחסנת ה-100 אלף היא עדינה יעקובי, בת 84 מרחובות ואחות לשעבר בבית החולים קפלן מטעם האגודה למלחמה בסרטן. יעקובי היא אם לשתי בנות, סבתא לחמישה נכדים וסבתא רבא לנין אחד שראתה אותו רק פעם אחת כשנולד לפני שנה.

חיסון לקורונה (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
ישראל במקום השני בעולם | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
חיסון לקורונה (צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90)
"מצפים להכרזה על המחוסן המיליון" | צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

אמיר איטח, מנהל מתחם החיסונים של כללית ברחובות, מסר עם ההגעה לנתון של 100 אלף מתחסנים בקופת החולים: "אנחנו מצפים בכיליון עיניים להכרזה על המחוסן המיליון. יחד נמשיך הלאה לחסן את כל מדינת ישראל כדי שנוכל לחזור לחבק את האנשים היקרים לנו ולעבור את התקופה הזו".

שלשום אמר שר הבריאות יולי אדלשטיין בריאיון לגלי צה"ל כי הוא מעריך שתוך שבוע-שבועיים החיסונים ייפתחו לאוכלוסיות נוספות. "עוד פחות מחודש, כשבוע-שבועיים, ייפתחו החיסונים גם לאוכלוסייה הצעירה", אמר. "התורים לאוכלוסיות סיכון שנקבעו לעוד חודש-חודש וחצי יוקדמו. לא תהיה המתנה כזאת".

חברי הצוות באיכילוב חוגגים לפני קבלת החיסון (צילום: reuters)
צוותי הרפואה באיכילוב חוגגים את תחילתו של מבצע החיסונים | צילום: reuters
ד"ר גליה רהב מקבלת את המנה הראשונה של חיסון הקורונה (צילום: רויטרס)
ד"ר גליה רהב מקבלת את המנה הראשונה של החיסון | צילום: רויטרס

עד כה קופות החולים הובילו בהצלחה את מבצע החיסונים והחל מהשבוע הבא יצטרפו אליהן בתי החולים בעקבות הוראה של השר אדלשטיין. מדובר בשינוי משמעותי שצפוי לסייע למשרד הבריאות לעמוד ביעד השאפתני שהציב.

לצד מתן החיסונים בבתי החולים, כלי נוסף שיאפשר להגדיל את מספר המתחסנים ופורסם ביום חמישי לראשונה ב-N12 הוא האישור שנתן משרד הבריאות להגדיל את מספר מנות החיסון שיופקו מכל בקבוקון. כשהחיסונים הראשונים הגיעו לישראל ולמדינות נוספות התגלה כי חלק מהבקבוקונים מכילים כמות שמספיקה ל-6 ואף ל-8 מנות ולא רק ל-5 כפי שהעריכו. ההנחיה החדשה והצטרפותם של בתי החולים למבצע החיסונים יסייעו למשרד הבריאות לעמוד ביעד שהוצב.