אז מה בעצם קרה שם ביממה האחרונה, כשמשרד הבריאות החליט שוב לשנות את דעתו - ולהשאיר את איחוד האמירויות ירוקה, במקום להכריז עליה כעל מדינה אדומה?

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כפי שפרסמנו כאן לפני כמה ימים, במשרד הבריאות היו חילוקי דעות: פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל, סבור שאיחוד האמירויות צריכה להישאר ירוקה, כי נתוני התחלואה שם הם נתונים של מדינה ירוקה, בעוד ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור - סבורה שהיא צריכה להפוך לאדומה בגלל החשש מהדבקות בהתקהלויות של ישראלים שנופשים שם.

שלשום (שלישי) כבר נדמה היה שמשרד הבריאות מאמץ את עמדתה של ד"ר שרון אלרעי פרייס, ועומד להכריז על איחוד האמירויות כמדינה אדומה. בסופו של דבר הקערה התהפכה על פיה, בגלל שילוב של 2 דברים: הלחץ של משרד החוץ להשאיר את איחוד האמירויות ירוקה, וההחלטה של שר הבריאות יולי אדלשטיין לאמץ את עמדתו המקצועית של פרופ' איתמר גרוטו, ולא את עמדתה של ד"ר שרון אלרעי פרייס.

ד״ר שרון אלרעי-פרייס
ד"ר שרון אלרעי פרייס

גורמים בכירים במשרד הבריאות אמרו לחדשות 12 שד"ר אלרעי פרייס נלחצה מהצילומים של ההתקהלויות של ישראלים שם, בנוסף לפרסומים על הטיסה שחזרה מאיחוד האמירויות עם 8 ישראלים שנדבקו - טיסה שלדברי בכירים במשרד יצרה רושם מוטעה בנוגע לסכנה שם, נוכח העובדה שמדובר רק ב-8 נדבקים מתוך סך הכול 17 ישראלים שנדבקו באיחוד האמירויות עד כה.