בהצהרה משותפת שהעניקו היום ראש הממשלה נתניהו ושר הבריאות אדלשטיין, הכריז נתניהו על כך שישראל תחל לחסן באופן רשמי את אזרחיה בעוד קצת פחות משלושה שבועות – ב-27 בדצמבר. במקביל, אדלשטיין הכריז על כך שמספר ימי הבידוד יירד מ-12 ליום ל-10 ימים, זאת בכפוך לתנאים הקודמים – שתי בדיקות שליליות לקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בנאומו פנה נתניהו לאזרחי ישראל וביקש מהם להתחסן לנגיף, זאת בהמשך להצהרתו הבוקר על כך שביקש להיות האזרחי הראשון שיקבל את החיסון במטרה להוות דוגמה. רה"מ אמר כי החיסונים הראשונים יינתנו ב-27 בדצמבר, בקצב של 60 אלף ביום.

"החיסונים של פייזר הגיעו היום לארץ", אמר נתניהו בנאומו, "מחר יגיע משלוח גדול בהרבה, זה לא מובן מאליו שמדינת ישראל, שהיא מדינה קטנה, שאנחנו מקבלים את החיסונים באותו זמן שמקבלים אותם מדינות גדולות בעולם כמו בריטניה. אנחנו נמשיך לשמור על ההנחיות, ייתכן שנצטרך להדק כמה מההגבלות בימים הקרובים, על כך נדון מחר בישיבת הממשלה, אני מבקש שיתוף פעולה מאזרחי ישראל ומבקש מהאזרחים להתחסן".

אדלשטיין ונתניהו הכריזו במשותף על פיתוח של תוכנית "דרכון ירוק" שבאמצעותו "כל מי שביקש חיסון יוכל לקבל אפליקציה וכל מיני שירותים", אמר נתניהו. המטרה של המהלך בסופו של דבר היא להבדיל בין אלו שקיבלו חיסון לבין אלו שטרם קיבלו אותו. "מי שיתחסנו יקבלו תעודת מחוסן, כך שיוכלו להסתובב בצורה חופשית. רק כך נוכל להחזיר את המשק לפעילות כלכלית", אמר אדלשטיין.

בנוסף, שר הבריאות הסביר שבכפוף לתוכנית ארוכת הטווח של המשרד וכפי שפורסמה כבר בעבר – היום הוחלט על קיצור ימי הבידוד מ-12 יום לעשרה ימים בלבד. "היום הסתיימו במשרד הבריאות דיונים על אורך הבידוד הנדרש", הסביר אדלשטיין, "והחלטנו שבכפוף לשתי בדיקות שליליות יהיה אפשר לצאת מבידוד אחרי עשרה ימים. אנחנו בימים הקרובים נודיע מתי יכול הכלל הזה. זו בשורה למשק הישראלי וגם לאזרחים".