בעקבות העלייה ברמת התחלואה בקרב חיילים המשרתים בבסיסים סגורים ואחרי ששקלו אתמול לשנות את הנהלים, צה"ל החליט היום (רביעי) לשנות את המדיניות ולתעדף את האפשרות לבידוד ביתי. על פי הנוהל החדש, הבידוד יאושר בסמכות של מפקד יחידה בדרגת סגן אלוף וזאת לאחר שוידאו בצה"ל כי קיימות היכולות לבצע את הבידוד כנדרש בביתו של החייל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתוך כך, כעת בצבא יש שלוש אפשרויות בידוד – ביתי, יחידתי ובמתקני אגף כוח האדם. בידוד ביתי כאמור יתבצע רק במידה ויש את התנאים המתאימים לכך. בידוד יחידתי יתבצע כאשר ניתן לספק לחיילים מקום שאינו צפוף מדי וכזה שתואם לנהלי בידוד ביחידות. בידוד במתקני אגף כוח האדם יהווה מענה חלופי לחיילים בודדים או למסגרות אחרות שנדרשות למענה.

ההחלטה בצה"ל התגבשה ביממה האחרונה, בעיקר בשל אי שמירה על ההנחיות וערבוב הקפסולות, שגרם להתפשטות נרחבת של הנגיף. באחד המקרים, בתום מבצע דיגום נרחב שערכו בקרב הטירונים של בט"ר דותן שבמחנה 80, אובחנו בסך הכול 102 חיילים חולי קורונה והם פונו בהתאם לכפרי מחלימים של חיל הרפואה. בצה"ל מדגישים כי באחריות היחידות השונות לוודא שהחיילים ששוהים בבידוד ביתי ונדרשים לבצע בדיקות קורונה - יבצעו אותן על פי הנהלים.