סטלה ויינשטיין, מנהלת חדר כושר מאשדוד, הפצירה היום (שני) בחברי ועדת הקורונה למצוא פתרון לסוגיית חדרי הכושר. בעימות שקיימה הערב עם יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר, ב"תוכנית חיסכון", תקפה ויינשטיין את התנהלות הממשלה על רקע ההשבתה המתמשכת של פעילות חדרי הכושר: "משרד הבריאות אפילו לא הגיע לוועדה על מנת לספק תשובות, הרסו את חיינו בהינף יד". ח"כ זוהר השיב: "משרד הבריאות סבור ששיעור ההדבקה בענף לא מאפשר פתיחה, נפצה אתכם".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"התסכול והכעס נובע מהעובדה שבפעם השנייה משרד הבריאות לא הגיע לוועדת הקורונה לספק תשובות", אמרה ויינשטיין. "הם כנראה היו עסוקים בשיעור הזומבה שארגנו. שר הבריאות קבע אתנו פגישה ולא נפגש. שלושה חודשים למשרד הבריאות יש מתווה על השולחן שכל בכירי הפרופסורים אישרו שהוא בטוח. מתוך מאה אלף חקירות אפידמיולוגיות רק 148 נדבקו בחדרי הכושר – זה פחות מאחוז".

ויינשטיין פנתה לח"כ זוהר: "אתה אמרתי לי שצריך לפתוח את חדרי הכושר. אנחנו בהתעלמות מוחלטת, אנחנו שקופים. כיור הקואליציה אתה צריך לדאוג ששרים ופקידים בממשלה שלך לא יבזו את האזרחים".

מיקי זוהר (צילום: החדשות 12, החדשות12)
"אני יודע שנגרם לכם נזק, נפצה". ח"כ מיקי זוהר | צילום: החדשות 12, החדשות12

ח"כ זוהר טען כי נתוני ההדבקה בחדרי הכושר לא מאפשר את פתיחתם: "דיברנו מספר פעמים עם נציגי חדרי הכושר, אתם יודעים בדיוק מה עמדתי. לצערי, בשל נתוני התחלואה של משרד הבריאות מקדם ההדבקה בחדרי הכושר הוא יחסית גבוה בהשוואה למקומות האחרים.

בשלב זה קטעה ויינשטיין את ח"כ זוהר: "מיקי, איפה הנתונים האלה? למה הם לא מגיעים ומציגים לנו את הנתונים. בוועדה הם טענו שפחות מאחוז נדבקים בחדרי הכושר". ח"כ זוהר השיב: "אני מבטיח לכם שאאבק בכל הכוח והעוצמה שיש ברשותי כדי שתקבלו פיצוי הולם בגין התקופה הזאת, פיצוי שהוא שונה מזה של עסקים אחרים, משום שאני יודע שנגרם לכם נזק אדיר".

ועדת הקורונה (צילום: דוברות הכנסת ועדינה ולמן)
ועדת הקורונה | צילום: דוברות הכנסת ועדינה ולמן

"על מה אתה מדבר", תהתה ויינשטיין. "מתי יגיע המתווה הזה". ח"כ זוהר הבטיח פיצוי הולם לעצמאיים ולבעלי העסקים: "זו הדרך לפתור את המשבר. אני משתדל להסתמך על עמדות משרד הבריאות ולשמוע את עמדות בעלי המקצוע לפני שאנחנו מקבלים החלטה. זו לא החלטה פשוטה כי מדובר בבריאות הציבור".

"אין לכם אומץ, מפקירים את בריאות האזרחים"

בריאיון בתוכנית "שש עם" תקפה יו"ר ועדת הקורונה בכנסת, ח"כ יפעת שאשא ביטון את התנהלות משרד הבריאות, לאחר שלא שלח נציגים בכירים לדיון בנושא השבת חדרי הכושר והבריכות לפעילות. מנגד, במשרד הבריאות טענו כי לא ניתנה לנציגיהם רשות הדיבור בדיון.

שאשא ביטון תקפה את הנחיות משרד הבריאות, שלדבריה משוללות כל היגיון: "בריכות וחדרי כושר זה בריאות, לא מותרות. יושבים נכים, גמלאים ואנשים עם מחלות ניווניות ומבקשים להחזיר אותם לבריכות. נתנו אפשרות למשרד הבריאות להשיב לקריאות האלה והם לא הגיעו. כנראה שאין אומץ לעמוד מול האנשים האלה ולהגיד להם למה אנחנו מפקירים את בריאותם. אם כבר בריאות הציבור, אז עד הסוף".

יפעת שאשא - ביטון (צילום: דוברות הכנסת/שמוליק גרוסמן)
שאשא ביטון בוועדת הקורונה | צילום: דוברות הכנסת/שמוליק גרוסמן

הביקורת של שאשא ביטון מגיעה על רקע השבתת פעילות חדרי הכושר ובריכות השחייה. הדיון הבוקר בוועדת הקורונה נועד להסדיר את פעילות ענפי הספורט ולהגדירם כחיוניים. עם זאת, משרד הבריאות לא שלח לדיון אף נציג בכיר מטעמו, דבר שהכעיס את שאשא ביטון. "משרד הבריאות מפקיר את בריאותם של אזרחי ישראל", אמרה בוועדה. "נכי צה"ל, נכים כלליים, אנשים עם מחלות ניווניות, אנשים בשיקום רפואי, גמלאים - זה מקור לבריאותם הפיזית והנפשית. כל זה מתוך הסתכלות צרה על תחום הבריאות רק דרך עיני הקורונה. במקום להציל את בריאותם של האנשים, משרד הבריאות חושב איך לסגור את המדינה".

במשרד הבריאות סתרו את טענותיה של שאשא ביטון ומסרו בתגובה: "בניגוד לטענות שהושמעו, שני נציגים של המשרד הרלוונטיים לנושא של הדיון, ד"ר אריק האס ומר אביחי שגב, הגיעו לוועדת הקורונה של הכנסת. לצערנו לא ניתנה להם רשות הדיבור".